Модната икона ја откри својата најголема тајна

Славната Британска дизајнерка Вивијан Вествуд ја откри нејзината најголема тајна на младоста и виталноста .

Освен што има сопруг помлад од неа 25 години , Вествуд откри уште една тајна на нејзината виталност .

76- годишната модна икона призна дека се бања само еднаш неделно . На Париската недела на модата , Вествуд изјави дека не е многу корисно да се води грижа за хигиената и да се троши вода.  . Нејзиниот сопруг , Андреас Кронталер дофрли дека тој самиот не се бања и по еден месец.

Вествуд водеше кампања против прекумерната употреба на вода од месната индустрија , што ги исцрпува водените ресурси .

Тинејџер го изгубил видот на двете очи откако бил погоден со пејнтбол пиштол

Тинејџер го изгубил видот на двете очи откако бил погоден со пејнтбол пиштол

18 годишниот Дилион Конери останал слеп на двете очи откако бил на една забава во ноќен клуб кој како дел од забавата користел и пејнтбол пиштоли.

Клубот ветувал “луда забава“ до раните утриснки часови. Тие дури и напишале предупредување во кое се виели не го носете вашиот омилен фустан или кошула бидејќи ќе бидете обоени во разно бои од глава до петици. Во клубот можело да се купат и заштитни очила и заштитна облека.

Шпанската полиција го истражува случајот.

Погледнете како изгледаат забавите:

Момчето се лади во дневната, но девојката не е баш среќна поради тоа

Човекот си  нашол “идеално“ решение за летото.

Поради топлотниот бран во Британија многу луѓе мораат да се снаоѓаат како знаат и умеат. Овој човек отишол чекор пред сите. Си го наполнил базенот во дневната соба и си ја игра својата омилена игра.

Кога неговата девојка се вратила од работа, останала зачудена.

Погледнете:

Затворен автопат во Британија за да можат патки да поминат

Автопатот бил затворен еден час за да можат патките сигурно да го поминат автопатот.

Возачите на автопатот М25 морале да чекаат еден час за да продолжат со своето патување бидејќи автопатот бил затворен од страна на полицијата за да можат 30 патки да го поминат автопатот сигурно.

притисни ентер