Седум холивудски ѕвезди кои кариерата ја започнале во „порничи“

Патот до славата многу често е посеан и со трња, неколку мегапопуларни холивудски актерски ѕвезди пред улогите во хит филмовите кариерата ја граделе во филмовите за возрасни, популарните „порничи“.
Slikovni rezultat za Met Leblanc


Мет Ле Бланк пред улогата на Џои во хит серијата „Пријатели“ која му донесе светска слава , глумел во популарниот еротски серијал „ Red Shoe “.Slikovni rezultat za kameron dijaz

Холивудската убавица Камерон Диаз на само 19 години по прв пат се појавила гола во едно секси видео  под името „ She's no angel”.Иако со тоа експресно ги привлекла вниманието на јавноста , очигледно сакала нејзината кариера да се движи во друга насока и одлучила да го тужи  и однесе во затвор творецот  на тоа видео, кој со истото ја уценувал. Сепак, на радост на нејзините фанови видеото се појавило и на интернет.Slikovni rezultat za dzeki cen


Легендарниот филмски карате мајстор Џеки Чен пред да ја започна славната кариера во акционите филмови и комедии во далечната 1975 година имал улога во порно филмот „ “All in the family”.
Povezana slika

Дејвид Духовни пред улогата на агентот Мулдер во мегапопуланата серија „ X Filesu “како и Мет Ле Бланк бил дел од еротската серија „Red shoe diaries“
Slikovni rezultat za сталоне

Холивудската ѕвезда Силвестер Сталоне кој стана славен по улогите на Роки и рамбо  во младоста глумел во порно филмот „ The Party at Kitty and Stud's“.Популарниот Слај изјавил дека во тоа време бил бездомник и немањето на пари го принудило на такво нешто.
Slikovni rezultat za helen mirren caligula

Хелен Мирен една од најпознатите светски актерки во 1979 година глумела во контроверзниот  римски еп „Калигула“, кој на крајот бил забранет поради контроверзното сценарио. Според гледачите овој филм е вистинска порнографска сторија. 
Slikovni rezultat za arnold schwarzenegger

Легендарниот Конак или Терминатор, Арнолд Шварценегер минал навистина импресивен пат од порно ѕвезда до гувернер. Во младоста Арнолд заработувал како модел и позирал гол во магазинот „ After Dark”, дури глумел и во филм за возрасни кој денеска тешко може да се најде. 

Тинејџер го изгубил видот на двете очи откако бил погоден со пејнтбол пиштол

Тинејџер го изгубил видот на двете очи откако бил погоден со пејнтбол пиштол

18 годишниот Дилион Конери останал слеп на двете очи откако бил на една забава во ноќен клуб кој како дел од забавата користел и пејнтбол пиштоли.

Клубот ветувал “луда забава“ до раните утриснки часови. Тие дури и напишале предупредување во кое се виели не го носете вашиот омилен фустан или кошула бидејќи ќе бидете обоени во разно бои од глава до петици. Во клубот можело да се купат и заштитни очила и заштитна облека.

Шпанската полиција го истражува случајот.

Погледнете како изгледаат забавите:

Момчето се лади во дневната, но девојката не е баш среќна поради тоа

Човекот си  нашол “идеално“ решение за летото.

Поради топлотниот бран во Британија многу луѓе мораат да се снаоѓаат како знаат и умеат. Овој човек отишол чекор пред сите. Си го наполнил базенот во дневната соба и си ја игра својата омилена игра.

Кога неговата девојка се вратила од работа, останала зачудена.

Погледнете:

Затворен автопат во Британија за да можат патки да поминат

Автопатот бил затворен еден час за да можат патките сигурно да го поминат автопатот.

Возачите на автопатот М25 морале да чекаат еден час за да продолжат со своето патување бидејќи автопатот бил затворен од страна на полицијата за да можат 30 патки да го поминат автопатот сигурно.

притисни ентер