„Сосема е очигледно дека не сум најжешката русокоса на светот"

Актерката Марго Роби се прослави со секси улогата во холивудскиот филм „Волкот од Волстрит“.
Сепак, оваа убава русокоса смета дека не е дорасната на очекувањата на публиката.

И покрај тоа што улогата на атрактивната русокоса и донесе неверојатна слава и пробив во Холивуд, Марго Роби смета дека не била доволно секси за неа.

„Ме ужаснува помислата дека луѓето, кога ќе ме видат на филм, ќе помислат ’Фуј“ Воопшто не изгледа толку убаво’. А јас сум болно свесна за речениците во сценариото во кое се наведува дека Наоми е “најжешката русокоса на светот“, изјави 27 годишната актерка.

Марго Роби сега ја толкува улогата на американската лизгачка на мраз, Тонје Хардинг во филмот „I, Tonya“ на режисерот Грег Гилеспи и изјави дека таа улога ја радува многу повеќе.

„Што полошо изгледам, луѓето на филмскиот сет се посреќни“, објасни таа.

Ѕвездата на филмот „Suicide Squad”, призна дека било крајно фрустрирачки да се носи со холивудската опседнатост со изгледот.

„Се е тоа читање на текст, сите часови на глума, целиот напор и труд, и потоа некој ќе напише рецензија или ќе ве интервјуира, и единствено за што се збори е естетиката“ – изјави Марго Роби за „Wonderland”.

„А вие во себе ќе помислите ’Е*и се’. Тотално ја дискредитираше мојата работа, а тоа не е фер“ – заклучи таа.

Тинејџер го изгубил видот на двете очи откако бил погоден со пејнтбол пиштол

Тинејџер го изгубил видот на двете очи откако бил погоден со пејнтбол пиштол

18 годишниот Дилион Конери останал слеп на двете очи откако бил на една забава во ноќен клуб кој како дел од забавата користел и пејнтбол пиштоли.

Клубот ветувал “луда забава“ до раните утриснки часови. Тие дури и напишале предупредување во кое се виели не го носете вашиот омилен фустан или кошула бидејќи ќе бидете обоени во разно бои од глава до петици. Во клубот можело да се купат и заштитни очила и заштитна облека.

Шпанската полиција го истражува случајот.

Погледнете како изгледаат забавите:

Момчето се лади во дневната, но девојката не е баш среќна поради тоа

Човекот си  нашол “идеално“ решение за летото.

Поради топлотниот бран во Британија многу луѓе мораат да се снаоѓаат како знаат и умеат. Овој човек отишол чекор пред сите. Си го наполнил базенот во дневната соба и си ја игра својата омилена игра.

Кога неговата девојка се вратила од работа, останала зачудена.

Погледнете:

Затворен автопат во Британија за да можат патки да поминат

Автопатот бил затворен еден час за да можат патките сигурно да го поминат автопатот.

Возачите на автопатот М25 морале да чекаат еден час за да продолжат со своето патување бидејќи автопатот бил затворен од страна на полицијата за да можат 30 патки да го поминат автопатот сигурно.

притисни ентер