Џејсон Статон се венчал со преубавата Рози, само за бурмата платил 300 000 евра

По седум години во врска популарниот актер Џејсон Статон и ангелот на Викторија Сикретс, манекенката Рози Хантингтон, конечно се венчале.
Шпекулациите за нивниот брак , започнаа откако убавата Рози на социјалните мрежи се  пофали со скапоцен прстен.

Познатиот актер и убавата манекенка инаку се свршени од јануари 2016 година, пред три месеци станаа и родители на синот Џек оскар.
Џејсон Статон долго избегнуваше да застане на „лудиот камен“ , а според таблоидите сега конечно попуштил  и за бурмата на својата сакана Рози платил „само“ 300 000 евра.Дали навистина Џејсон и Рози се венчале се уште не е познато, бидејќи ниту актерот ниту пак ангелот на „Викторија С.“ реагираа на овие шпекулации на таблоидите. 

Тинејџер го изгубил видот на двете очи откако бил погоден со пејнтбол пиштол

Тинејџер го изгубил видот на двете очи откако бил погоден со пејнтбол пиштол

18 годишниот Дилион Конери останал слеп на двете очи откако бил на една забава во ноќен клуб кој како дел од забавата користел и пејнтбол пиштоли.

Клубот ветувал “луда забава“ до раните утриснки часови. Тие дури и напишале предупредување во кое се виели не го носете вашиот омилен фустан или кошула бидејќи ќе бидете обоени во разно бои од глава до петици. Во клубот можело да се купат и заштитни очила и заштитна облека.

Шпанската полиција го истражува случајот.

Погледнете како изгледаат забавите:

Момчето се лади во дневната, но девојката не е баш среќна поради тоа

Човекот си  нашол “идеално“ решение за летото.

Поради топлотниот бран во Британија многу луѓе мораат да се снаоѓаат како знаат и умеат. Овој човек отишол чекор пред сите. Си го наполнил базенот во дневната соба и си ја игра својата омилена игра.

Кога неговата девојка се вратила од работа, останала зачудена.

Погледнете:

Затворен автопат во Британија за да можат патки да поминат

Автопатот бил затворен еден час за да можат патките сигурно да го поминат автопатот.

Возачите на автопатот М25 морале да чекаат еден час за да продолжат со своето патување бидејќи автопатот бил затворен од страна на полицијата за да можат 30 патки да го поминат автопатот сигурно.

притисни ентер