Хефнер останал без слух бидејќи не можел да се откаже од сексот?

Хју Хефнер, кој почина на 91 година, со помош на виагра одржувал активен сексуален живот.
Како што наведуваат поранешните плејбој зајачици, близначките Кариса и Кристина Шенон, поради виаграта оглувел на едното уво.

„Моравме да му зборуваме само на едното уво за да не разбере. Седевме покрај него, а тој не ни знаеше за што зборуваме“.

Тие додадоа, дека поради губењето на слухот воопшто не му било жал.

„Повеќе би сакал да имам секс отколку слух“.

Студијата објавена во 2011 година навистина покажа дека виаграта се поврзува со губењето на слухот.

„SSHL е ретка состојба која предизвикува оштетување на внатрешноста на ушната структура и може да доведе до трајно губење на слихот. Студијата во 47 случаи пронашла дека губењето на слухот е резултат на користење виагра. Во две третини од случаите се случило 24 часа од консумирањето на дрогата“ – се наведува во извештајот.

Тинејџер го изгубил видот на двете очи откако бил погоден со пејнтбол пиштол

Тинејџер го изгубил видот на двете очи откако бил погоден со пејнтбол пиштол

18 годишниот Дилион Конери останал слеп на двете очи откако бил на една забава во ноќен клуб кој како дел од забавата користел и пејнтбол пиштоли.

Клубот ветувал “луда забава“ до раните утриснки часови. Тие дури и напишале предупредување во кое се виели не го носете вашиот омилен фустан или кошула бидејќи ќе бидете обоени во разно бои од глава до петици. Во клубот можело да се купат и заштитни очила и заштитна облека.

Шпанската полиција го истражува случајот.

Погледнете како изгледаат забавите:

Момчето се лади во дневната, но девојката не е баш среќна поради тоа

Човекот си  нашол “идеално“ решение за летото.

Поради топлотниот бран во Британија многу луѓе мораат да се снаоѓаат како знаат и умеат. Овој човек отишол чекор пред сите. Си го наполнил базенот во дневната соба и си ја игра својата омилена игра.

Кога неговата девојка се вратила од работа, останала зачудена.

Погледнете:

Затворен автопат во Британија за да можат патки да поминат

Автопатот бил затворен еден час за да можат патките сигурно да го поминат автопатот.

Возачите на автопатот М25 морале да чекаат еден час за да продолжат со своето патување бидејќи автопатот бил затворен од страна на полицијата за да можат 30 патки да го поминат автопатот сигурно.

притисни ентер