Личните предмети на Одри Хепберн продадени за шест милиони долари

Повеќе од 500 лични предмети на актерката Одри Хепберн, меѓу кои се и работното сценарио за филмот „Појадок кај Тифани“ продадени се на аукција за повеќе од шест милиони долари.
Нејзиниот личен примерот од сценариото за филмот „Појадок кај Тифани“ продаден е наддавање на аукциската куќа Кристи за 846.000 долари, седум пати повеќе од проценетата вредност.

Ракавицата од Тифани, подарокот од режисерот Стивен Спилберг, на која е изгравирано “ти си мојата инспирација“ продадена е за 332.000 долари.

Црниот коктел фустан од сатен на модната куќа Живанши кој актерката го носела на снимањето на филмот „Шарада“ од 1963 година продаден е за 68.000 долари, додека нејзиниот мантил исто така е продаден за повеќе од 60.000 долари.

Маската за спиење од сатен, проценета на 150 долари, достигнала цена од 6.250 долари.

Семејството на Одри Хепберн се одлучи на аукција да ги продаде фустаните, филмските сценарија и другите лични предмети кои се наоѓаа на таванот на нејзината куќа во Швајцарија.

На аукцијата беа понудени бројни предмети, меѓу кои и црн лакиран куфер кој го носела во Лондон 1948 година, кога се пријавила за балетска стипендија, пред да стане една од најпознатите актерки во светот.

Тинејџер го изгубил видот на двете очи откако бил погоден со пејнтбол пиштол

Тинејџер го изгубил видот на двете очи откако бил погоден со пејнтбол пиштол

18 годишниот Дилион Конери останал слеп на двете очи откако бил на една забава во ноќен клуб кој како дел од забавата користел и пејнтбол пиштоли.

Клубот ветувал “луда забава“ до раните утриснки часови. Тие дури и напишале предупредување во кое се виели не го носете вашиот омилен фустан или кошула бидејќи ќе бидете обоени во разно бои од глава до петици. Во клубот можело да се купат и заштитни очила и заштитна облека.

Шпанската полиција го истражува случајот.

Погледнете како изгледаат забавите:

Момчето се лади во дневната, но девојката не е баш среќна поради тоа

Човекот си  нашол “идеално“ решение за летото.

Поради топлотниот бран во Британија многу луѓе мораат да се снаоѓаат како знаат и умеат. Овој човек отишол чекор пред сите. Си го наполнил базенот во дневната соба и си ја игра својата омилена игра.

Кога неговата девојка се вратила од работа, останала зачудена.

Погледнете:

Затворен автопат во Британија за да можат патки да поминат

Автопатот бил затворен еден час за да можат патките сигурно да го поминат автопатот.

Возачите на автопатот М25 морале да чекаат еден час за да продолжат со своето патување бидејќи автопатот бил затворен од страна на полицијата за да можат 30 патки да го поминат автопатот сигурно.

притисни ентер