Зошто Џорџ Клуни го навреди Трамп?

Актерот Џорџ Клуни промовирајќи го својот најнов филм „Suburbicon” даде интервју во кое, меѓу останатото, се осврна и на изјавите на Трамп за елитите од американските брегови кои ги споредува со сиромашните делови на средна Америка.
Бидејќи и самиот доаѓа од една од тие територии, почувствува потреба да рече нешто давајќи го сопствениот пример.

„Израснав во Кентаки. Продавав осигурување од врата до врата, продавав женски чевли, работев во продавница за алкохолни пијалаци. Купував толку големи и долги одела што морав да ги кратам панталоните и од нив да правам вратоврска за да можам да одам на разговори за работа. Израснав сфаќајќи како е да се нема здравствено осигурување осум години“ – изјави Клуни.

„Таа идеја дека припаѓам на некаква “елита“ во Холивуд е смешна“ – додаде тој.

Тој исто така додаде и дека луѓето кој доаѓаат во Холивуд се првенствено од Средниот запад со цел да започнат кариера и од себе да направат позната личност.

„Тој живее во златна кула и има 20 луѓе во својата компанија. Тој не води корпорација во која се вработени илјадници луѓе и се грижи за нив. Кога чув за “холивудската елита“ се насмеав. Холивудска елита? Јас дури ни своја ѕвезда немам на Булеварот на славните, а тој има! Е*и се! – изјави Клуни, упатувајќи пцовка до Трамп.

Тинејџер го изгубил видот на двете очи откако бил погоден со пејнтбол пиштол

Тинејџер го изгубил видот на двете очи откако бил погоден со пејнтбол пиштол

18 годишниот Дилион Конери останал слеп на двете очи откако бил на една забава во ноќен клуб кој како дел од забавата користел и пејнтбол пиштоли.

Клубот ветувал “луда забава“ до раните утриснки часови. Тие дури и напишале предупредување во кое се виели не го носете вашиот омилен фустан или кошула бидејќи ќе бидете обоени во разно бои од глава до петици. Во клубот можело да се купат и заштитни очила и заштитна облека.

Шпанската полиција го истражува случајот.

Погледнете како изгледаат забавите:

Момчето се лади во дневната, но девојката не е баш среќна поради тоа

Човекот си  нашол “идеално“ решение за летото.

Поради топлотниот бран во Британија многу луѓе мораат да се снаоѓаат како знаат и умеат. Овој човек отишол чекор пред сите. Си го наполнил базенот во дневната соба и си ја игра својата омилена игра.

Кога неговата девојка се вратила од работа, останала зачудена.

Погледнете:

Затворен автопат во Британија за да можат патки да поминат

Автопатот бил затворен еден час за да можат патките сигурно да го поминат автопатот.

Возачите на автопатот М25 морале да чекаат еден час за да продолжат со своето патување бидејќи автопатот бил затворен од страна на полицијата за да можат 30 патки да го поминат автопатот сигурно.

притисни ентер