Пратеничка го смести сопругот во затвор поради детска порнографија

Австралиската политичарка Рејчел Карлинг Џенкинс ја шокираше, но во исто време и ги собра симпатиите на јавноста, откако го пријави во полиција својот сопруг, во чиј компјутер пронашла детска порнографија.

На многу луѓе им беше чудно што веднаш решив гласно да зборувам за тоа и да пријавам во полиција, појасни пратеничката на австралиската конзервативна партија. Единствено мислев на тие мали девојчиња и само сакав да им помогнам.

Преку такви гадости не можев да преминам, изјави Џенкинс, посочувајќи дека имало голем број луѓе што и се заблагодариле бидејќи им помогнала и тие да проговорат за слични ситуации.Мојот брак заврши во моментот кога ги видов фотографиите, изјави таа за австралиските медиуми.

Нејзиното тверкување е новата Инстаграм сензација (видео)

Таа се вика Јулија Кулченко и е новата Инстаграм сензација.

Младата Јулија има речиси 30 илјади пријатели на Инстаграм и таа бројка секојдневно се зголемува, а причината за наглата популарност е нејзината умешност во тверкувањето.

Што мислите вие за овој начин на танцување?

Најкраткиот и најточниот хороскоп!

Најбитните карактеристики на секој знак може да се опишат со три збора.

Овен: амбициозен, инаетџија  и наметлив

Бик: материјалист, хедонист и циничен

Близнаци: непостојани, забавни и  себични

Рак: премногу емотивни, гурмани и  забавувачи

Лав: нарциси, снобови и лидери

Девица: перфекционисти, креативци и лидери

Вага: неодлучни, конформисти и естети

Шкорпија: темни, сензуални и одмаздољубиви

Стрелец: авантуристи, наивни и егоцентрични

Јарец: бескрупулозни, традиционалисти и упорни

Водолија: непостојани, себични и забавувачи

Риби: сонувачи, деталисти и филозофи

Тие се 10 најсексапилни политичарки на светот (видео)

На еден Јутјуб канал објавен е список на 10 најсексапилни политичарки на светот.

На оваа листа се најдоа Вања Хаџовиќ од Србија, Никол Минети од Италија, Алина Кабајева од Русија, Марија Росарија Карфањо од Италија, Сетрид Геахе од Либан, Орли Леви од Израел, Тоиреас Ферис од Ирска, Руби Дале од Канада, Јури Фуџикава од Јапонија и Ева Каили од Грција.

притисни ентер