Фото: Ибра се рехабилитира од повредата и си купи јахта од 8 милиони долари

Еден од најдобрите светски фудбалери во последните две децении, шведскиот ас Златан Ибрахимовиќ се опоравува од тешката повреда на коленото заработена на дуелот од Лига Европа во април против Андерлехт, по што мораше да биде опериран во САД.
Рехабилитацијата на популарниот Ибра тече побрзо од предвиденото , американските хирурзи мораа малку да го забават процесот на рехабилитација и да го спречат Ибрахимовиќ во неговата желба што поскора да се врати на теренот. 

За Ибрахимовиќ ова беа најтешкиот период во кариерата , повредата на лигаментите на коленото  според многумина можеше да го доведе во прашање и продолжувањето  на неговата кариера. По операцијата во Лос Анџелес неговиот Манчестер Јунајтед објави дека нема да го продолжи договорот со Златан. Но, по успешната операција и брзото заздравување Јунајтед го менува ставот , Мурињо одлучи да смета на услугите на славниот Ибрахимовиќ.
За време на рехабилитацијата Ибрахимовиќ има време  и за одмор, пред неколку дена популарниот фудбалер ја посети Специја, во Италија , градот каде се продаваат најскапите јахти на светот.


Ибра во Специја си купи луксузна јахта „Рива 100“ вредна 8 милиони евра. Производителот на јахти Ферети на профилот на Инстаграм веќе објави и фотографија  од Ибрахимовиќ со макета од нивната јахта.Инаку оваа луксузна јахта е опремена со голема трпезарија, коктел бар, гаража, голема спална која име неверојатен поглед на морето . јахтата има и посебен дел опремен со кароке систем со јако озвучување. 

Оваа српска актерка е кума на Цеца Ражнатовиќ, а речиси никој и не знае за тоа (фото)

Овој детаљ многумина не го знаат.

Иако веројатно сте претпоставувале дека кума на Светлана Цеца Ражнатовиќ е некоја колешка од естрадата или некој од светот на политиката, всушност се работи за една српска актерка, пишува порталот Glossy.

Причина за тоа што не ја гледаме во друштво на Цеца или генерално во јавноста е што таа одредено време живеела во Америка, па со сопругот и синот сега се вратила во Србија.

Станува збор за актерката Љубинка Клариќ, која долга низа години е добра пријателка со Цеца, а тоа што ретко кој го знае е дека покрај пријателството ги спојува и кумство.

 

A post shared by Ljubinka Klaric (@ljubinkaklaric) on

Урнебесна фотографија на соблекувала на црногорска плажа ги запали социјалните мрежи (фото)

Со топлите летни денови луѓето едвај чекаат да отпатуваат на море за да се опуштат и одморат.

Македонци традиционално одат во Црна Гора во голем број, а токму една фотографија од Сутморе направила вистински хаос на социјалните мрежи.

Имено, на Фејсбук страната „Подгорички времеплов“ може да се види соблекувална сместена на врв на куп големи камења. На многумина им било смешно што соблекувалната е поставена токму таму, затоа што многумина туристи на плажата воопшто не може да дојдат до неа.

Започнаа да се редат коментари во кои се исмејува ваквата постапка: „Ова само зборува за тоа колкава сила е потребна кога вака  е донесено на плажа“, „Сталоне тука се пресоблекувал кога го снимал Алпинист...“, „Соблекувалната и пркоси на гравитацијата“, „Тоа е тој висок туризам“...

Предупредување за ужасен нов трик:Ако видите пластично шише на тркалото на вашиот автомобил може да се најдете во опасност (видео)

Полицијата постојано ги следи криминалците кои ги крадат и ограбуваат возачите и нивни автомобили , особено како што се појавуваат нови методи во кои крадците и тоа како се уште поуспешни.

Сега полицијата предупредува на нов трик кој крадците го користат за да украдат вредни работи или дури да го украдат и вашето возило. Крадците ставаат празно шише на десното тркало, каде возачот не може да го види, а тогаш чекаат. Кога ќе го стартуваат возилото и тргнат, возачите слушаат невообичаена бучава и поради тоа што не знаат за што се работи првиот инстинкт им е да излезат од возилото и да погледнат што се случува. Во тој момент крадците започнуваат со реализација на нивниот план .Додека возачот го прегледува автомобилот, крадецот има пристап до отклученото возило, може да земе вредни работи од него или дури ако возачот ги оставил клучевите може да го украдат целиот автомобил.

притисни ентер