Невеста им украла 15 илјади евра на сватовите и исчезнала

Невеста од Британија е обвинета за кражба на 15 илјади евра од нејзиниот вереник и неговите пријатели , кои ја платиле свадбената забава на Ибица .
29 – годишната Рејчел Доран исчезнала со парите , кои ги зела од својот 27 годишен вереник Крис Макоун лажејќи го дека организирала четиридневна свадбена забава на островот Ибица.

Но , кога младоженецот пристигнал на аеродромот за да полета кон Шпанија , открил дека е измамен .

Не постоеле такви резервации , а не слушнале ниту во хотелот  на  Ибица дека постои таков настан, ниту пак имало пријавено венчавање .

Невестата , работничка во фабрика , избегала од својот дом во местото Вајтхафен во непознат правец , а нејзините родители се срамат да излезат надвор од дома.

Роднините претпоставуваат дека кражбата е одмазда на Рејчел за некоја грешка што ја направил нејзиниот вереник .

Пријателите на момчето кои платиле по 600 евра велат дека за да ги издвојат овие пари морале да штедат со месеци . ,,Ние заработуваме по 200 фунти неделно . Ова е скандалозно “ .
Младоженецот кој работи во нуклеарна централа им напишал извинување на пријателите на фејсбук ,, Не можам да се извинам доволно “ .

Двајцата млади биле заедно три години и наводно планирале да се венчаат за Божик.
 

Оваа српска актерка е кума на Цеца Ражнатовиќ, а речиси никој и не знае за тоа (фото)

Овој детаљ многумина не го знаат.

Иако веројатно сте претпоставувале дека кума на Светлана Цеца Ражнатовиќ е некоја колешка од естрадата или некој од светот на политиката, всушност се работи за една српска актерка, пишува порталот Glossy.

Причина за тоа што не ја гледаме во друштво на Цеца или генерално во јавноста е што таа одредено време живеела во Америка, па со сопругот и синот сега се вратила во Србија.

Станува збор за актерката Љубинка Клариќ, која долга низа години е добра пријателка со Цеца, а тоа што ретко кој го знае е дека покрај пријателството ги спојува и кумство.

 

A post shared by Ljubinka Klaric (@ljubinkaklaric) on

Урнебесна фотографија на соблекувала на црногорска плажа ги запали социјалните мрежи (фото)

Со топлите летни денови луѓето едвај чекаат да отпатуваат на море за да се опуштат и одморат.

Македонци традиционално одат во Црна Гора во голем број, а токму една фотографија од Сутморе направила вистински хаос на социјалните мрежи.

Имено, на Фејсбук страната „Подгорички времеплов“ може да се види соблекувална сместена на врв на куп големи камења. На многумина им било смешно што соблекувалната е поставена токму таму, затоа што многумина туристи на плажата воопшто не може да дојдат до неа.

Започнаа да се редат коментари во кои се исмејува ваквата постапка: „Ова само зборува за тоа колкава сила е потребна кога вака  е донесено на плажа“, „Сталоне тука се пресоблекувал кога го снимал Алпинист...“, „Соблекувалната и пркоси на гравитацијата“, „Тоа е тој висок туризам“...

Предупредување за ужасен нов трик:Ако видите пластично шише на тркалото на вашиот автомобил може да се најдете во опасност (видео)

Полицијата постојано ги следи криминалците кои ги крадат и ограбуваат возачите и нивни автомобили , особено како што се појавуваат нови методи во кои крадците и тоа како се уште поуспешни.

Сега полицијата предупредува на нов трик кој крадците го користат за да украдат вредни работи или дури да го украдат и вашето возило. Крадците ставаат празно шише на десното тркало, каде возачот не може да го види, а тогаш чекаат. Кога ќе го стартуваат возилото и тргнат, возачите слушаат невообичаена бучава и поради тоа што не знаат за што се работи првиот инстинкт им е да излезат од возилото и да погледнат што се случува. Во тој момент крадците започнуваат со реализација на нивниот план .Додека возачот го прегледува автомобилот, крадецот има пристап до отклученото возило, може да земе вредни работи од него или дури ако возачот ги оставил клучевите може да го украдат целиот автомобил.

притисни ентер