Бијонсе им дели храна на настраданите од ураганот ,,Харви “

Бијонсе се врати дома во родниот Хјустон и веднаш се вклучи во хумана работа – дели храна за настраданите од ураганот ,,Харви “.
Илјадници луѓе останаа без своите домови во невремето што го погоди Хјустон , Тексас.

Нејзината мајка Тина на социјалните мрежи објави дека славната пејачка е на линијата за делење храна заедно со нејзиниот колега , пејачот Мајкл Вилијамс . ,,Мајкл дели пилешко , Бијонсе грашок , а јас делам леб “ , напиша мајката на Бијонсе.

Тоа било трето место каде се делела храна , откако Бијонсе организира ручек за 400 свои сограѓани . Таа делеше помош и на настраданите од Хјустон и во црквата Св. Џон , каде сите волонтери носеа маички со нејзиниот амблем .

Oсвен Бијонсе , помош за настраданите делеше и Џенет Џексон , Кевин Харт и други ѕвезди , кои работата и како дел од Црвениот крст.

 

Wow !! How great was this day ? this is our third stop first we went to St. John's and along with Pastor Rudy . Beyonce Sponsored a luncheon for 400 folks some of the people affected by harvey and had a short program motivation to try tol encourage them and love on them. Second stop we went to the George R Brown convention center , where we talk to some of the residents about the needs and toured the facility Third stop we traveled to accompany one of lHouston's Best real life Heroes Trae That Truth to serve food to the residents of this complex ! This man delivers supplies that were donated by generous people like you . It was fun unloading the truck and organizing the sizes . Please keep the donations coming! .❤️❤️ Thats Michelle Williams at the beginning of line, serving the chicken , Beyonce on Green beans and me on bread duty. Ingrid over there serving deserts.

A post shared by Tina Knowles (@mstinalawson) on

Познатиот актер проговори за насилството врз сопругата

Ѕвездата на филмот „Deadpool 2”, 50 годишниот актер Џош Бролин се одлучи да проговори за семејното насилство за кое го обвини неговата жена во 2004 година.

Пред 14 години се одвивала вистинска драма во куќата на славниот актер Џош Бролин.

Неговата сопруга, актерката Дајан Лејн го обвинила за насилство, наведувајќи дека во текот на расправијата сопругот ја удрил. Овие обвиненија предизвикаа вистински скандал во јавноста, а брачниот пар се разведе дури во 2013 година.

Денес актерот порачува дека овој случај на насилство може да го објасни само неговата “неверна“ поранешна сопруга.

„Боже, никогаш не сум ги одбирал така внимателно зборовите како сега, не можам да објаснам. Единствената личност која може да објасни е Дајан“ – нагласил актерот кој после пријавата во полиција, бил уапсен и морал да плати кауција од скоро 20.000 долари.

Син на милијардер осуден за монструозно убиство

Блејк Лејбел , син на канадски милијадер е осуден за монструозно убиство на сопствената девојка.

Блејк Лејбел е осуден во јужна Калифорнија за убиството на неговата девојка , Иана Касиа. Поротата го осудила 37 годишниот Лејбел , кој ја убил и сакател девојката , која само неколку недели претходно му родила дете.Нему му се заканува казна доживотен затвор без можност за помилување , иако обвинителството даде предлог и за смртна казна.

Лејбел ја сакател и убивал 30 годишната девојка според ликот во неговиот стрип . Тој , како автор на стрипот ,,Синдром “  , го најавил бруталното убиство . На три недели од раѓањето на нивната ќерка , синот на милијардерот ја сакател девојката , а додека таа трпела невидена болка ,ја одржувал во живот.

Злосторството се случило во мај 2016 година , а судот во Лос Анџелес вчера го прогласи за виновен. Полицијата го нашла голото осакатено тело на Иана во стан во Холивуд , а Лејбел стоел покрај неа. Убиството го пријавила нејзината мајка , која не можела да стапи во контакт со ќерката.

Случајот предизвика огромно внимание и во Канада , бидејќи таткото на убиецот е поранешен Олимпиец , кој по завршувањето на спортската кариера зареаботи огромно богатство во бизнисот со недвижности.

Современа блогерка живее гола во џунгла

Австралиската блогерка позната под името ,,Банана девојка”реши да избега од цивилизацијата .

Фрили заедно со нејзиниот дечко заминаа во џунгла во Јужна Америка , каде секојдневно објавува постови на Инстаграм во кои нејзините фанови ги учи на здрав живот. Таа вели дека престанала да се шминка и да се депилира и заштедила за шест месеци 4 000 долари.

Таа е позната по советите за веганска исхрана , за состојките за смути , а сега објаснува како е да се биде гола во природа. Таа на своите фанови , кои и замеруваат што е гола на секоја фотографија им одговара дека и натаму ќе се слика гола , зашто не носи гардероба , обувки , не се шминка . ,, Да , гола сум во шума . Сега се чуствувам добро . “ , вели блогерката .

Оваа 37 годишна Австралијка вели дека избергала од животот од девет до 17 часот и дека телото сега и се чуствува ослободено . Се капи во монсубнските дождови и пие вода од извор , вели ,,Банана девојката “, која на социјалните мрежи освен  рецепти за здрава исхрана како досега , споделува и совети за преживување во дивина.

притисни ентер