Британскиот принц Вилијам и сопругата Кејт го очекуваат третото дете !!

Британскиот принц Вилијам и неговата сопруга војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон го очекуваат третото дете, соопшти денеска Кенсингтонската палата.
„Војводата и војвотката од Кембриџ се многу среќни што можат да ви соопштат дека војвотката го очекува третото дете“ стои во соопштението од Палатата.

Кралицата Елизабета Втора е „воодушевена“ од оваа вест , пренесе „Франс прес“.

Исто така е соопштено и дека 35 годишната кејт пати од трудничка хиперемеза, сериозна утринска мачнина, нешто го ја следело и во претходните две бремености.

Вилијам и Кејт инаку имаат две деца, ќерката Шарлот и синот Џорџ.

Шест годишно девојче силувано па убиено

Девојчето било на свадба во моментот кога било киднапирано

Шокантно видео објави полицијата на Индија на кое се гледа како 6 годишно девојче е одведено од свадба за подоцна да биде силувано и претепано во блиска шума.

Девојчето било пронајдено во шумата а нејзиното лице било толку изобличено од тепање што не можело да се идентификува лесно.

На видеото се гледа како девојчето се движи со мажот и во еден момент девојчето почнува да бега но се предомислува и повторно оди кај човекот.

Едно лице е уапсено во врска со инцидентот, и тој бил вработен како келнер на свадбата.

Фармер ги хранел своите животни со мртви овци (вознемирувачки фотографии)

Фармерот бил осуден на казна затвор

Фармер кој имал стотици животни на својата фарма бил прогласен за виновен, ќе помине 8 месеци во затвор откако било откриено дека чувал животни во многу лоши услови и ги оставал да умрат од глад. Мртвите животни служеле како храна на свињите.

Судот исто така издал и забрана за чување на било какви животни на оваа фарма.

Жена тврди дека урината од нејзиното куче и помага да се справи со акните на лицето (вознемирувачко видео)

Жената тврди дека урината може да го излечи  дури и најтешкото заболување.

Американката Лин Луј изјавила дека пие секојдневно урина од нејзиното куче. Таа тврди дека со тоа лицето и изгледа помладо и дека урината од кучињата помагаат и при лекување на рак.

Таа во следното видео ќе ви покаже како изгледа собирањето и пиењето урина од вашиот миленик:

Дали вие би се осмелиле на ваков третман?

притисни ентер