Од секс бомба до пропадната жена: Се лечела од алкохолизам, спасот го нашла во пилатес (фото)

На 25 години се прослави со улогата на фатална жена во филмот „Телесна страст“ и го освои светот.
Денеска има 63 години и поради тешката болест не потсетува воопшто на заводничката која светот ја обожаваше.

Сега ги моли фановите да ја разберат нејзината положба и да ја прифатат каква што е.

Легендарната Кетлин Тарнер, која своевремено важеше за една од најубавите актерки на светот, откри дека нејзината убавина била уништена од болеста ревматоиден артритис.


 

#momentum 🚬💨 #kathleenturner #bodyheat #80s #film #lawrencekasdan #mattywalker #smoke

A post shared by Javier Sanz (@javi13_sanz) on


Холивудската ѕвезда била натечена од лековите и операциите, и во текот на времето го променила физичкиот изглед.

Со болеста почнала да се бори пред две децении, а тогаш се шпекулирало дека алкохолот е виновен за нејзината состојба.

„Бев надуена како балон од лековите. Беше навистина “гадно“, изјави Кетлин и додаде дека почнала да пие за да може да се соочи со својата болка.

Изјави дека пиела за да ја ублажи болката. Поради алкохолизмот, имала проблеми со движењето, не можела да се фокусира, облече...

Foto: Getty

Животот и се променил.

Неодамна успеала да го прекине деструктивниот круг со помош на пријателите и семејството, а и артритисот попушта. Кетлин секојдневно оди на акупунктура.

„Најмногу ми помогна пилатесот. Го обожавам!“ – изјавила актерката свесна дека никогаш нема да изгледа како некогаш и на фановите им порача дека мораат тоа да го прифатат.

Ниту фановите не и веруваат на Ники дека е во врска со Еминем (ВИДЕО)

Ники Минаж објави дека е воврска со Еминем , иако популарниот рапер уште молчи.

Ники Минаж на својот Инстаграм објави ивидео во кое рапува дека е во врска со Еминем. Откако е објавена нејзината песна ,, Big Bank” , Ники на Инсаграм го спомна Еминем , по што еден од фановите ја праша дали е бво врска со него.

На тоа Ники одговори потврдно , што предизвика бројни реакции не само кај фановите , туку и во музичкиот свет. Повеќето се скептични и сметаат дека станува збор за рекламен трик за промоција на нејзината нова песна , уште повеќе поради тоа што Еминем не се огласил на оваа вест.  

На аукција најстарите вина на светот – цена и до 20 000 евра

На аукција во Франција утре ќе се најдат три шишиња жолто вино ,,Арбоа” од 1774 година.

Тоа се смета за најстаро сочувано вино на светот.  Аукциската куќа ,, Jura Encheres” по шише проценува дека вредат меѓу 15 000 и 20 000 евра. ,,Експертите во 1994 го дегустирале ова вино и му дале оценка 9,4 од можни 10 поени,рече аукционерот Филип Етјеван пред наддавањето што ќе се одржи утре.

Слични вакви шишиња на аукција во 2011 достигнаа 57 000 евра. Виното  “Vin Jaune” во шишиња од 87 центилитри се произведени од винарот Анатол Версел ,а грозјето е собрано од лозјата што му припаѓале на кралот Луј XVI.

Од тогаш виното е чувано во визба во амлото место Арбоа на границата со Швајцарија. На аукцијата во местото Лон ле Суниер , што се наоѓа во близина на визбата, ќе се продаваат вкупно 102 вина од регионот Арбоа , меѓу кои и од поново производство  , од 1811 година.

Стјуард направи забава за паметење (ВИДЕО)

Стјуард им приреди забава на патниците на Рајан Ер на летот од Џенова до Борнмут.

Стјуардот Паоло , откако со колегите им подели освежување на патниците , на неколку минути пред слетувањето заигра на пената на Бритни Спирс ,,Toxic”.Настапот го почна со соблекување на палтото , а потоа продолжи да игра до крајот на песната. Патниците , пријатно изненадени , го снинмаа невообичаениот настап.

,, Забавата ни ја најавија преку микрофон . Не можев да поверувам . Тоа се моменти што не ги гледаш од прва рака , туку само на интернет. На сите им се допадна , на крајот сите аплаудиравме .”изјави една од патничките.

притисни ентер