Ужасна трагедија во Германија: Камион смачка автомобил со петчлено семејство во него, на пожарникарите им се слошило од глетката

Сообраќајната несреќа која се случи на главниот пат 361 меѓу Наголд и Мецинген, ја шокираше германската јавност.
Германците не паметат ваква трагедија на патишатата. Во само една секунда, збришана е од лицето на земјата, млада петчлена фамилија од округот Констанца, која се враќала од излет. Во несреќата загинале едномесечно бебе, неговата двогодишна сестра, нивните мајка (22) и татко (25) и сестрата на мајката (17).

Очевидците изјавуваат дека ваква глетка немаат видено ни во најстрашниот хорор филм. Имено, во една секунда автомобилот на оваа семејство, чиј идентитет не е објавен, станал семејна гробница.
Страшната сообраќајна несреќа се случила кога каминот за изнесување отпад во кој имало 26 тона ѓубре, поради големата брзина се превртел врз автомобилот марка „голф“. Како што тврдат очевидците, камионот нагло забрзал во кривината, се превртел и буквално паднал врз “голфот“.

Дури откако со дигалка е подигнат камионот, на спасувачите им се појавила вистинската слика на ужасот.

Портпаролот на полицијата изјавил дека камионот од непознати причини нагло ја зголемил брзината во голема кривина што е и причина за неговото превртување врз автомобилот, во кој никој немал шанса да преживее.

Несреќата не ги шокирала само луѓето кои биле на местото на несреќата, туку и полицијата и пожарникарите и вработените во итната помош, кои едноставно доживеале шок од страотната глетка. На многумина од нив им се слошило од тоа што го виделе.

Кога камионот бил подигнат, се појавила вистинската слика на ужасот и сплесканиот автомобил во кои се наоѓала петчлената фамилија.
Глетката била страотна, а телата на починатите биле измешани со делови од автомобилот. Биле непрепознатливи. Пожарникарите морале да го сечат автомобилот на делови за да ги извадат телата на настраданите.

Возачот на камионот и еден минувач се полесно повредени, но возачот во тешка состојба на шок е пренесен во болница.


Сопругата на фудбалерот сака да се слика во танга гаќички пред огледало (фото)

Иако италијанските фудбалери последнити месец дена беа надвор од фокусот на јавноста, тоа не беше случај со Мауро Икарди и неговата сопруга Ванда.

Нејзините фотографи последните денови се појавија на насловните страници на светските медиуми.
 

 

Buenas Noches 💤😴

A post shared by Wanda nara (@wanda_icardi) on

Ванда е многу популарна на Инстаграм, а своите следбеници редовно ги радува со провокативни фотографии и видео клипови, на кои невозможно е да се остане имун.

Ванда на Инстаграм ја следат дури 3.6 милиони луѓе. Нејзината врска со Мауро Икарди започна додека таа беше во врска со неговиот соиграч.

 

 

Verano nos vemos pronto

A post shared by Wanda nara (@wanda_icardi) on

Икарди, Ванда ја “украде“ од Макси Лопез, а денеска со Ванда е во среќен брак.

Не и замерува што го покажува задникот во танга гаќички и градите на Инстаграм.

 

Задникот во прв план: Старлетата освои милион лајкови за неколку минути (фото)

Американската старлета Ким Кардашијан во целост е подготвена за летото.

Таа во изминативе неколку месеци напорно тренираше и го доведе телото до совршен изглед, а резултатите од тоа ги откри на својот инстаграм профил.
 

Ѕвездата од телевизиската емисија „Во чекор со семејството Кардашијан“, 37 годишната Ким објави серија сексапилни фотографии на својот инстаграм профил.

Очигледно е дека сопругата на Канје Вест сакала да му покаже на светото дека многу водела сметка околу исхраната, како и дека се држела до планот за вежбање бидејќи таа никогаш не изгледала подобро од сега.

 

 

I’m really shy...

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

За разлика од претходно, ова лето Ким целосно го затегнала своето тело, а посебно ги извајала своите рамена, нозе и задник по кој е препознатлива.

 

Kimoji Fragrances available now on Kkwfragrance.com @kkwfragrance

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

Жените во овие да хороскопски знаци најтешко се освојуваат

За жените родени во  овие два хороскопски знаци морате добро да се потрудите за да им го освоите срцето.

Овен

Таа секогаш сака да биде во право и се ќе направи за да ви објасни зошто мора да биде токму онака како што вели таа. Овие жени не влегуваат во врска лесно и брзо, а кога “конечно ќе се решат” – тешко е да ги задржите, бидејќи од љубов и внимание, многу поважно им е да бидат независни и “свои”. Затоа, немојте да ја гушите нивната слобода, не барајте да бидете целосно дел од “нивниот свет”, ако сакате жената Овен да да остане со вас.

Девица

Жена перфекционист ќе го забележи секој детаљ кај вас – и добар и лош. Таа не “паѓа” на подароци и гламурозни работи. Нејзе и е важно со што се занимавате и какви се вашите манири, и врз основа на тоа носи одлуки дали сте достојни за нивното внимание или не. Не поднесува лаги и нестабилни личности. Затоа покажете дека сте вистински маж, кој е способен да и го разубави денот, а можеби и животот.

притисни ентер