Како монструмот од 300 кг. стана преубава девојка ?

Американската Амбер Рашди на 24 годишна возраст тежеше 300 килограми и во медиумите беше наречена ,,Монструмот од Орегон “ .


Таа во емисија раскажува дека не можела да стои подолго од половина час  и оти во тој период од животот живеела заедно со родителите и момчето .

Поради енормната тежина не се запишала на факултет , а не можела ниту да најде работа.

Мајка и и готвела огромни количества храна , кои Амбер ги јадела по четири до пет пати дневно за да може да се смири .
И нејзиното момче раскажува колку бил исфрустриран поради огромната тежина на девојката .

Дури откако докторите и рекле дека мора да ослаби за да го доживее 30 – тиот роденден , Амбер отишла на хируршка интервенција за намалување на желудникот.
Но , за да успее операцијата морала најпрвин значително да ослаби. Не само што успеала , туку со постојаните вежби симнала цели 181 килограм .

За само неколку години Амбер не може да сед препознае. Таа си ја врати самодовербата и на социјалните мрежи ги објавува редовно фотографиите од својот напредок .

Тинејџер го изгубил видот на двете очи откако бил погоден со пејнтбол пиштол

Тинејџер го изгубил видот на двете очи откако бил погоден со пејнтбол пиштол

18 годишниот Дилион Конери останал слеп на двете очи откако бил на една забава во ноќен клуб кој како дел од забавата користел и пејнтбол пиштоли.

Клубот ветувал “луда забава“ до раните утриснки часови. Тие дури и напишале предупредување во кое се виели не го носете вашиот омилен фустан или кошула бидејќи ќе бидете обоени во разно бои од глава до петици. Во клубот можело да се купат и заштитни очила и заштитна облека.

Шпанската полиција го истражува случајот.

Погледнете како изгледаат забавите:

Момчето се лади во дневната, но девојката не е баш среќна поради тоа

Човекот си  нашол “идеално“ решение за летото.

Поради топлотниот бран во Британија многу луѓе мораат да се снаоѓаат како знаат и умеат. Овој човек отишол чекор пред сите. Си го наполнил базенот во дневната соба и си ја игра својата омилена игра.

Кога неговата девојка се вратила од работа, останала зачудена.

Погледнете:

Затворен автопат во Британија за да можат патки да поминат

Автопатот бил затворен еден час за да можат патките сигурно да го поминат автопатот.

Возачите на автопатот М25 морале да чекаат еден час за да продолжат со своето патување бидејќи автопатот бил затворен од страна на полицијата за да можат 30 патки да го поминат автопатот сигурно.

притисни ентер