Како монструмот од 300 кг. стана преубава девојка ?

Американската Амбер Рашди на 24 годишна возраст тежеше 300 килограми и во медиумите беше наречена ,,Монструмот од Орегон “ .


Таа во емисија раскажува дека не можела да стои подолго од половина час  и оти во тој период од животот живеела заедно со родителите и момчето .

Поради енормната тежина не се запишала на факултет , а не можела ниту да најде работа.

Мајка и и готвела огромни количества храна , кои Амбер ги јадела по четири до пет пати дневно за да може да се смири .
И нејзиното момче раскажува колку бил исфрустриран поради огромната тежина на девојката .

Дури откако докторите и рекле дека мора да ослаби за да го доживее 30 – тиот роденден , Амбер отишла на хируршка интервенција за намалување на желудникот.
Но , за да успее операцијата морала најпрвин значително да ослаби. Не само што успеала , туку со постојаните вежби симнала цели 181 килограм .

За само неколку години Амбер не може да сед препознае. Таа си ја врати самодовербата и на социјалните мрежи ги објавува редовно фотографиите од својот напредок .

Видео - Фото: Мама манекенка ја дои својата ќерка на пистата

Манекенката Мара Мартин направи несекојдневна и неочекувана работа за  време на ревијата на костими за капење „Спортс Илустрејтед“ .

Убавата манекенка додека чекореше по  црвениот тепих  и го рекламираше златниот костим за капење ја доеше својата петмесечна ќерка.

Маркез: Дали ќе се смириме зависи од Роси

Нетрпеливоста меѓу возачите Марк Маркез и Валентино Роси датира уште од 2015 година, кога двајцата имаа сериозна кавга во Австралија и Малезија, но оваа година во Аргентина тие повторно го разгореа судирот.

Иако навидум делува дека по инцидентот во Аргентина страстите се смируваат, сепак Маркез во интервју за  италијанскиот весник „Кориере дела сера" ја префрла топката во дворот на Роси и наведува дека од неговата страна е се простено.

-Помирувањето не зависи од мене. Што се однесува до мене се е решено уште во 2015 година. Во Аргентина се случи проблемот во трката и барав простување. Казнет сум со одземање на бодовите и што уште треба да направам, истакна Маркез.

Двајцата возачи имаа судир во Малезија во 2015 година, при што Роси го турна од моторот својот Маркез, кој иако не беше кандидат за титулата возеше многу агресивно.

- Не знам како на Роси му успева и понатаму да се трка. Можете да тренирате и да бидете физички подготвени, Но мотивацијата да возите трки, да се носите со медиумите, притисокот, сето тоа не се тренира. Тоа е лудо и му се восхитувам поради тоа, наведе Маркез.

Возачот на Репсол Хонда воедно нагласи дека е тажен бидејќи неговиот колега Дани Педроса заминува во пензија.

Фото: Секси тенисерка крстари на јахта

По настапот на Грен слемот во Вимблдон и поразот во четвр-финалето словачката тенисерка Доминика Цибулкова замина на краток заслужен одмор.

Една од најсексапилните тенисерка на светот кусиот одмор го користи за во друштво на пријателка со јахта на крстари по Азурниот брег.

Доминика за сите своите активности редовно ги информира фановите на социјалните мрежи кои се воодушевени од нејзините фотографии. Кои според нив се само уште еден доказ дека словачката тенисерка е една од најатрактивните  на светот.

притисни ентер