Мажот и испратил меил дека не се враќа дома: Сега поради него изгледам подобро од било кога (фото)

Џенифер Веларди (33) од Торонто наоѓала утеха во храната откако нејзината мајка извршила самоубиство.
Во најлошиот период имала 108 килограми, а бракот и се распаднал.

На целата мака, нејзиниот маж решил да ја остави.

После заедничкиот одмор и испратил меил. Во него напишал дека не се враќа дома.

„Тоа ми беше како шлаканица која ми беше потребна. Ме размрда и се разбудив од емотивната кома во која паднав“ – изјави Џенифер.Ја променила исхраната, почнала да вежба, напорно работела, а сето тоа и се исплатело, бидејќи сега има 61 килограм.

Како што изјавува, тој период на емотивна кома и за неа и за мажот бил тежок.

„Само спиев и ни на крај памет не ми доаѓаше да вежбам. Килограмите се трупаа но мене не ми беше грижа. Бев депресивна, а односот меѓу мене и мојот маж беше се полош. Кога ќе се обидев да се хранам здраво, ќе ми речеше да престанам да купувам храна за зајаци. Кога ќе го прашав за прошетка, ќе се насмевнеше и ќе ми речеше да одам сама. Никогаш не ме навредуваше отворено, но ми покажа дека не е заинтересиран за мене“ – изјави таа.

Така нивниот брак пропаѓал се до моментот кога тој отишол во Доминиканската република во посета на фамилијата. На денот кога требал да се врати и испратил меил да не го очекува никогаш повеќе. Тогаш се решила да го промени својот живот. Се насочила кон здравата исхрана и вежбањето и наскоро килограмите почнале да се топат.


Розберг: Фетел самиот е виновен за неуспехот на „Хокенхајм“

Себастијан Фетел „притискал премногу при тешки услови“ и тоа е причината поради која не оствари победа во Гран При на Германија. 

Ова го објави светскиот шампион за 2016 година, Нико Розберг, кој ја проследи во живо драмата на „Хокенхајм“.

Пилотот на Ферари се удри во заштитните огради на крајот на 52 круг, кога почна да врне и така сам си нанесе сериозен удар во битката за титулата, бидејќи во моментов заостанува 17 поени од Луис Хамилтон.

- Тоа е огромна грешка на Себ. Едноставно неверојатно! Всушност, тој самиот е виновен што не забележа победа. Да, условите беа тешки и за ниту еден пилот тие не се пријатни. Сепак, тој имаше предност пред останатите и мораше да биде повнимателен и да ја намали уште малку брзината. Сепак тој притискаше премногу и заврши во ѕидот, изјави поранешниот пилот на Мерцедес. 

Тери: Не се пензионирав, се одморам и разгледувам понуди

 Џон Тери во моментов е на одмор со семејството и нема намера да се откаже од фудбалот, објави фудбалерот на Инстаграм.

Искусниот Англичанец ја напушти Астон Вила минатата сезона, бидејќи клубот од Бирмингем не успеа да влезе во Премиер Лигата. Тогаш се шпекулираше дека 37-годишниот ќе се пензионира, но лично тој дури сега проговори во врска со тоа.

- Само да потврдам дека не отидов во пензија. Во моментов уживам на одмор со моето семејство и ги разгледувам сите опции, напиша Тери под фотографијата.

Најголемиот дел од својата богата кариера дефанзивецот ја има поминато во Челзи, каде ја носеше капитенската лента и освои 17 трофеи, вклучувајќи ја петпати Премиер лигата, по еднаш освојување на Лигата на шампионите и Лига Европа.

Во 2000 година, Тери играше како позајмен во Нотингем Форест, додека лани се пресели во Астон Вила. Тој има одиграно 78 натпревари за репрезентацијата на Англија и постигна шест голови. 

Тони Блер го советува и „модернизира“ кралот на С. Арабија за 12 мил. долари

Поранешниот британски премиер Тони Блер ја советува владата на Саудиска Арабија според договор вреден 11, 8 милиони долари, пренесува „Сандеј Телеграф“.

Договорот претходно е  постигнат меѓу Саудиска Арабија и „Институтот за глобални промени“ на Блер, целта на договорот е модернизирање на програмата на престолонаследникот Мохамед бин Салман.

Ова е првиот голем договор за Блеровиот институт, кој е основан во 2016 година, интересно овој договор е означен како „непрофитабилен“.

Институтот во јануари годинава веќе добил 10 милиони долари за работи кои ги извршуваат вработените од институтот на Блискиот Исток.

Портпаролот на „ТБИ“  Институт Тони Блер“ потврди дека институтот примил донација од саудиската фирма „МИЛ“ за  „непрофитабилната“ работа на институтот. 

притисни ентер