Доналд Трамп ја продава ексклузивната вила на Карибите (ГАЛЕРИЈА)

Американскиот претседател реши да ја продаде својата луксузна вила на островот Сен Мартен на Карибите. Првичната продажна цена била 28 милиони долари , но набргу цента паднала и сега се продава за ,,скромни “ 16,9 милиони.
При продажбата не се спомнува името на Доналд Трамп , но вилата е позната во јавноста , така што0 понудите се даваат во тајност.

Вилата се наоѓа веднаш до морето , има базени , тениски игралишта , девет луксузни соби , фитнес центар и комплетна послуга .

Агентот за недвижности , Џонатан Шед за ,,Вашингтон пост”  вели дека сите зборуваат за вилата , но пред неа не се собираат потенцијалните купувачи.

Досега луксузната вила на Трамп можеше да се изнајмува на најмалку 5 дена , но нема информации колку чини таквото сместување . 

Тинејџер го изгубил видот на двете очи откако бил погоден со пејнтбол пиштол

Тинејџер го изгубил видот на двете очи откако бил погоден со пејнтбол пиштол

18 годишниот Дилион Конери останал слеп на двете очи откако бил на една забава во ноќен клуб кој како дел од забавата користел и пејнтбол пиштоли.

Клубот ветувал “луда забава“ до раните утриснки часови. Тие дури и напишале предупредување во кое се виели не го носете вашиот омилен фустан или кошула бидејќи ќе бидете обоени во разно бои од глава до петици. Во клубот можело да се купат и заштитни очила и заштитна облека.

Шпанската полиција го истражува случајот.

Погледнете како изгледаат забавите:

Момчето се лади во дневната, но девојката не е баш среќна поради тоа

Човекот си  нашол “идеално“ решение за летото.

Поради топлотниот бран во Британија многу луѓе мораат да се снаоѓаат како знаат и умеат. Овој човек отишол чекор пред сите. Си го наполнил базенот во дневната соба и си ја игра својата омилена игра.

Кога неговата девојка се вратила од работа, останала зачудена.

Погледнете:

Затворен автопат во Британија за да можат патки да поминат

Автопатот бил затворен еден час за да можат патките сигурно да го поминат автопатот.

Возачите на автопатот М25 морале да чекаат еден час за да продолжат со своето патување бидејќи автопатот бил затворен од страна на полицијата за да можат 30 патки да го поминат автопатот сигурно.

притисни ентер