Најбогатите славни личности во 2017 година!!

Магазинот„ Форбс“ ја објави листата на најбогати славни личности за 2017 година .
На првата позиција на листата на славни личности со најголема заработка во забавната индустрија за 2017 година е американскиот рапер  Џон Џон Комбс или популарниот Паф Деди. Тој од јуни 2016 до јуни 2017 година заработил , ни помалку ни повеќе туку 130 милиони долари.На второто место со заработка од 105 милиони долари е поп дивата Бијонсе.Славната британска писателка, Џоан Роулинг, авторката на легендарната  книга за „Хари Потер“ изминатите 365 дена ги завршила со заработка од 95 милиони долари.Раперот од Канада Дрејк е на четвртата позиција според заработеното со 94 милиони долари.Листата на „Форбс“ на пет славни личности со најголема заработка ја затвора фудбалската ѕвезда на Реал Мадрид, Португалецот Кристијано Роналдо со заработени 92 милиони евра, доволни за петата позиција.  

На листат за 2017 година на магазинот „Форбс“ се наоѓаат сто познати личности од 21 земја со заеднички приход од 5,1 милијарди долари. 

Тинејџер го изгубил видот на двете очи откако бил погоден со пејнтбол пиштол

Тинејџер го изгубил видот на двете очи откако бил погоден со пејнтбол пиштол

18 годишниот Дилион Конери останал слеп на двете очи откако бил на една забава во ноќен клуб кој како дел од забавата користел и пејнтбол пиштоли.

Клубот ветувал “луда забава“ до раните утриснки часови. Тие дури и напишале предупредување во кое се виели не го носете вашиот омилен фустан или кошула бидејќи ќе бидете обоени во разно бои од глава до петици. Во клубот можело да се купат и заштитни очила и заштитна облека.

Шпанската полиција го истражува случајот.

Погледнете како изгледаат забавите:

Момчето се лади во дневната, но девојката не е баш среќна поради тоа

Човекот си  нашол “идеално“ решение за летото.

Поради топлотниот бран во Британија многу луѓе мораат да се снаоѓаат како знаат и умеат. Овој човек отишол чекор пред сите. Си го наполнил базенот во дневната соба и си ја игра својата омилена игра.

Кога неговата девојка се вратила од работа, останала зачудена.

Погледнете:

Затворен автопат во Британија за да можат патки да поминат

Автопатот бил затворен еден час за да можат патките сигурно да го поминат автопатот.

Возачите на автопатот М25 морале да чекаат еден час за да продолжат со своето патување бидејќи автопатот бил затворен од страна на полицијата за да можат 30 патки да го поминат автопатот сигурно.

притисни ентер