Видео-фото: Лепа Брена на скутер !!

Балканската музичка ѕвезда Лепа Брена знае вистински да се забавува. Популарната пејачка ужива во летниот одмор на Јадранското море.
Брена  која е во шестата деценија од животот „дивее“  возејќи скутер на вода . Снимки и фотографии од возењето на скутерот на вода,  Брена објави на социјалните мрежи.Без разлика што многумина се сомневале дека Брена ќе знае да го вози скутерот, легендарната пејачка  покажа дека тоа за неа е лесна работа.

Брена и нејзиниот сопруг екс тенисерот Боба Живоиновиќ  летуваат на Јадран, а атрактивната пејачка се забавува возејќи го скутерот околу островот Лошињ. 

 

#LepaBrena ☀️🌴 🚤Odoh ja @lepabrenaa 😘

A post shared by LEPA BRENA 🎤 👑 (@lepabrenafan) on

Тинејџер го изгубил видот на двете очи откако бил погоден со пејнтбол пиштол

Тинејџер го изгубил видот на двете очи откако бил погоден со пејнтбол пиштол

18 годишниот Дилион Конери останал слеп на двете очи откако бил на една забава во ноќен клуб кој како дел од забавата користел и пејнтбол пиштоли.

Клубот ветувал “луда забава“ до раните утриснки часови. Тие дури и напишале предупредување во кое се виели не го носете вашиот омилен фустан или кошула бидејќи ќе бидете обоени во разно бои од глава до петици. Во клубот можело да се купат и заштитни очила и заштитна облека.

Шпанската полиција го истражува случајот.

Погледнете како изгледаат забавите:

Момчето се лади во дневната, но девојката не е баш среќна поради тоа

Човекот си  нашол “идеално“ решение за летото.

Поради топлотниот бран во Британија многу луѓе мораат да се снаоѓаат како знаат и умеат. Овој човек отишол чекор пред сите. Си го наполнил базенот во дневната соба и си ја игра својата омилена игра.

Кога неговата девојка се вратила од работа, останала зачудена.

Погледнете:

Затворен автопат во Британија за да можат патки да поминат

Автопатот бил затворен еден час за да можат патките сигурно да го поминат автопатот.

Возачите на автопатот М25 морале да чекаат еден час за да продолжат со своето патување бидејќи автопатот бил затворен од страна на полицијата за да можат 30 патки да го поминат автопатот сигурно.

притисни ентер