Џеј Ло го прослави 48. роденден со момчето, во фустан како да полни 20 (фото)

Латино ѕвездата Џенифер Лопез направи незаборавна забава за својот 48-ми роденден.
Таа беше во прегратките на нејзиното момче Алекс Родригез, а настанот беше малку необичен, бидејќи двојката одлучи да ги спои родендените во еден.Џенифер и Алекс повикаа роднини и пријатели во Мајами, а највеќе внимание привлече роденденската торта.

Пејачката и безбол играчот ја зацврстија својата врска во последниве месеци, откако во почетокот беа претпазливи за односите и ретко можеа да бидат пресретнати заедно. Сега Џеј Ло не престанува да го фали својот партнер.„Тој е дарежлив со семејството, со пријателите, со мене. Тој е грижлив и сладок, способен на многу и одговорен и воопшто сите прекрасни нешта кои може да биде еден маж “, категорична е пејачката.

На двојниот празник Џеј Ло беше облечена во секси црн фустан, кој ѝ ги нагласува сите облини, а Алекс пак избра син костум.

Тинејџер го изгубил видот на двете очи откако бил погоден со пејнтбол пиштол

Тинејџер го изгубил видот на двете очи откако бил погоден со пејнтбол пиштол

18 годишниот Дилион Конери останал слеп на двете очи откако бил на една забава во ноќен клуб кој како дел од забавата користел и пејнтбол пиштоли.

Клубот ветувал “луда забава“ до раните утриснки часови. Тие дури и напишале предупредување во кое се виели не го носете вашиот омилен фустан или кошула бидејќи ќе бидете обоени во разно бои од глава до петици. Во клубот можело да се купат и заштитни очила и заштитна облека.

Шпанската полиција го истражува случајот.

Погледнете како изгледаат забавите:

Момчето се лади во дневната, но девојката не е баш среќна поради тоа

Човекот си  нашол “идеално“ решение за летото.

Поради топлотниот бран во Британија многу луѓе мораат да се снаоѓаат како знаат и умеат. Овој човек отишол чекор пред сите. Си го наполнил базенот во дневната соба и си ја игра својата омилена игра.

Кога неговата девојка се вратила од работа, останала зачудена.

Погледнете:

Затворен автопат во Британија за да можат патки да поминат

Автопатот бил затворен еден час за да можат патките сигурно да го поминат автопатот.

Возачите на автопатот М25 морале да чекаат еден час за да продолжат со своето патување бидејќи автопатот бил затворен од страна на полицијата за да можат 30 патки да го поминат автопатот сигурно.

притисни ентер