Џастин Бибер доби забрана за настапи во Кина

Џастин Бибер нема да одржи концерт во Кина. Канадската музичка ѕвезда доби забрана за одржувањееж на концерт во Пекинг поради “лошо однесување”.
Ова стои во соопштението на пекиншкото општинско биро за култура во одговорот на прашања од страна на обожавателите – зошто концертот на поп ѕвездата е откажан.

“Неговото недолично однесување, додека живее и работи во странство и за време на настапите во Кина, провоцираат јавно негодување. За да го регулираме локалниот забавен пазар и да ја очистиме околината, сметаме да е непримерено да повикаме изведувач кој лошо се однесува”, се наведува во соопштението на кинескиот регулатор. 23-годишниот пејач во моментов е на светска турнеја, која вклучува концерти во Јапонија, Индија, Хонг Конг, Филипини, Сингапур и Индонезија.

На официјалниот сајт на Џастин Бибер не се наведени датуми за шоу во Кина. Постои сепак конфузијак, бидејќи во земјата се продаваат билети за концерт на Бибер во Пекинг на 16 септември и во Шангај на 23 септември.

Сајтот, продава билети, посочиле за CNN и тие велат дека не се запознаени со одлуката на кинеските власти, но изразиле подготвеност да ги вратат парите на фановите, ако навистина нема концерти на поп ѕвездата.

Според извор од културниот регулатор во Шангај нема особено голема шанса локалните власти да одобрат концерт на Бибер при објавената одлука од страна на регулаторите во Пекинг. Ова не е прв пат, во кој Џастин Бибер е во центарот на вниманието поради скандал.

Меѓу нив се обвиненија за плукање на обожаватели, улични незаконски трки и др. Кина има искуство во забраната на музичари, но не поради “лошо однесување”, а поради средби со тибетскиот духовен учител Далај Лама. Меѓу нив се Лејди Гага, Селена Гомез, Бон Џоуви, Маруун 5, Линкин Парк и Бјорк.

Повеќе не личи на себе: Една од најубавите жени на светот во непрепознатливо издание (фото)

Преубавата руска манекенка Ирина Шајк се појави на еден елитен моден настан кој го организираше магазинот „Вог“, а нејзиното издание изненади многумина.

Некогашниот жежок сексапил го замени со многу поскромен изглед.

Супермоделот Ирина Шајк пред повеќе од година дена стана мајка на девојчето Ли, а таа и сопругот Бредли Купер се посветија на семејниот живот и немавме прилика да ги гледаме често во јавноста.

Сега кога се појави на забавата на шпанското издание на „Вог“, според коментарите, овој пат не ги добила најдобрите оценки за изгледот.

Иако Русинката го задржа совршениот изглед, нејзиниот моден стил заедно со фризурата делуваат некако промашено.

Виолетовиот фустан поради кројот би бил карактеристичен за некоја госпоѓа во постари години.

Откако фотографиите се појавија во медиумите, на социјалните мрежи повеќето мажи се сложија дека Ирина овој пат навистина се “збабила“.

Foto: Getty

Рапер снимал спот за песна, па во кадрите фатил и смрт во живо (видео)

Раперот Дон Деј се решил да ја екранизира својата најнова песна „Hablando con la Luna”, а идеална локација за снимање пронашол на егзотична локација во Еквадор.

Така, Дон Деј со својот креативен тим дошол до подножјето на водопадите Лагуна Салто де Оро. И додека организацијата се одвивала по планот, а снимателите бележеле неверојатни кадри, набргу се случила голема трагедија.

 

 

Mirar atrás no es malo, regresar atrás eso es malo 💯💡🆗

A post shared by Don Day 🇪🇨💎 (@diamantedonday) on

Додека раперот бил свртен со грбот и снимал сцена за спотот, неговата екипа присуствувала на ужасна сцена.

Имено, еден маж, како што се претпоставува, се лизнал и паднал од врвот на водопадот, а од здобиените повреди починал на лице место.

На снимката може да се види како туристите веднаш притрчале за да го извлечат од водата, но за жал му немало спас.

Како што навеле сведоците, починатиот маж, кој подоцна бил идентификуван како Карлос Понтон (33), бил дел од туристичката група која немала никаква врска со снимањето на видео спотот.

 

Бизарна статуа на актер се појави среде Лондон (фото)

Статуа на холивудскиот актер Џеф Голдблум, со висина од три метри, се појави покрај лондонскиот Тауербриџ.

Холивудскиот актер Џеф Голдблум добил огромна статуа која е претставена во Потерс филд парк во Лондон.

Британците на овој начин се решиле да го прослават 25-тиот роденден на научно фантастичниот филм „Паркот Јура“ (Jurassic Park) кој го режираше Стивен Спилберг, а во кој Џеф го глуми доктор Иан Малком.

 

Статуата го прикажува Џеф како лежи настрана во наведната положба, со раскопчана кошула, а претставува рекреација на неговата позната поза од блокбастерот со диносаурусите.

 

Откако е поставена обожавателите редовно доаѓаат да ја посетат.

Околу неа се поставени дури и лежалки, но за жал таа нема да остане тука трајно бидејќи станува збор за привремена инсталација.

притисни ентер