Пејачот на групата Линкин Парк извршил самоубиство

Честер Бенингтон, пејачот на групата Линкин Парк се самоубил во својата куќа во Палос Вердеса во Калифорнија.
Сајтот „TMZ” пишува дека смртта настапила со бесење и дека полицијата го нашла неговото тело во девет часот изутрина по локално време.

Пејачот има шест деца од двата брака. Во бракот со манекенката Талинда Ен Бентли беше 12 години. Бенингтон со години се бореше со зависноста од дрога и алкохол во различни период од својот живот. Во едно интервју призна дека размислувал за самоубиство, бидејќи тешко се носел со траумите кои ги носел од детството кога бил злоставуван од постар маж.

Ќестер беше близок со Крис Корнел, кој денеска би го славел својот 53 роденден. Тој исто така изврши самоубиство во мај оваа година. Бенингтон тогаш му упати отворено писмо:

„Минатата ноќ ги сонував Битлси. Се пробудив со „Rocky Raccoon” во мислите, а жена ми загрижено ме гледаше. Му рече дека мојот пријател умрел. Мислата на тебе ми го преплави умот и заплакав. Уште плачам, од тафа, но и благодарност што поделив некои посебни момент со тебе и твоето прекрасно семејство. Ме инспирираше на многу начини за кои не си ни свесен. Твојот талент беше чист и без конкуренција. Твојот глас беше уживање и болка, гнев и опростување, љубов и страдање – се во едно. Претпоставуваме дека тоа е она што сме сите ние. Ми помогна да сфатам. Само што гледав видео во кое ја пееш „A Day In The Life” од Битлси и се сетив на својот сон. Сакам да мислам дека се опрости на свој начин. Не можам да го замислам светот без тебе во него. СЕ молам да најдеш мир во следниот живот. Им испраќам љубов на твојата жена и деца, пријателите и семејството. Ти благодарам што ми дозволи да бидам дел од твојот живот“ Последниот албум на бендот Линкин Парк „One More Light” се најде на врвот на Билборд листата на најдобрите 200 на почетокот на оваа година и бендот се припремаше за турнеја која требаше да започне на крајот на јули.


Повеќе не личи на себе: Една од најубавите жени на светот во непрепознатливо издание (фото)

Преубавата руска манекенка Ирина Шајк се појави на еден елитен моден настан кој го организираше магазинот „Вог“, а нејзиното издание изненади многумина.

Некогашниот жежок сексапил го замени со многу поскромен изглед.

Супермоделот Ирина Шајк пред повеќе од година дена стана мајка на девојчето Ли, а таа и сопругот Бредли Купер се посветија на семејниот живот и немавме прилика да ги гледаме често во јавноста.

Сега кога се појави на забавата на шпанското издание на „Вог“, според коментарите, овој пат не ги добила најдобрите оценки за изгледот.

Иако Русинката го задржа совршениот изглед, нејзиниот моден стил заедно со фризурата делуваат некако промашено.

Виолетовиот фустан поради кројот би бил карактеристичен за некоја госпоѓа во постари години.

Откако фотографиите се појавија во медиумите, на социјалните мрежи повеќето мажи се сложија дека Ирина овој пат навистина се “збабила“.

Foto: Getty

Рапер снимал спот за песна, па во кадрите фатил и смрт во живо (видео)

Раперот Дон Деј се решил да ја екранизира својата најнова песна „Hablando con la Luna”, а идеална локација за снимање пронашол на егзотична локација во Еквадор.

Така, Дон Деј со својот креативен тим дошол до подножјето на водопадите Лагуна Салто де Оро. И додека организацијата се одвивала по планот, а снимателите бележеле неверојатни кадри, набргу се случила голема трагедија.

 

 

Mirar atrás no es malo, regresar atrás eso es malo 💯💡🆗

A post shared by Don Day 🇪🇨💎 (@diamantedonday) on

Додека раперот бил свртен со грбот и снимал сцена за спотот, неговата екипа присуствувала на ужасна сцена.

Имено, еден маж, како што се претпоставува, се лизнал и паднал од врвот на водопадот, а од здобиените повреди починал на лице место.

На снимката може да се види како туристите веднаш притрчале за да го извлечат од водата, но за жал му немало спас.

Како што навеле сведоците, починатиот маж, кој подоцна бил идентификуван како Карлос Понтон (33), бил дел од туристичката група која немала никаква врска со снимањето на видео спотот.

 

Бизарна статуа на актер се појави среде Лондон (фото)

Статуа на холивудскиот актер Џеф Голдблум, со висина од три метри, се појави покрај лондонскиот Тауербриџ.

Холивудскиот актер Џеф Голдблум добил огромна статуа која е претставена во Потерс филд парк во Лондон.

Британците на овој начин се решиле да го прослават 25-тиот роденден на научно фантастичниот филм „Паркот Јура“ (Jurassic Park) кој го режираше Стивен Спилберг, а во кој Џеф го глуми доктор Иан Малком.

 

Статуата го прикажува Џеф како лежи настрана во наведната положба, со раскопчана кошула, а претставува рекреација на неговата позната поза од блокбастерот со диносаурусите.

 

Откако е поставена обожавателите редовно доаѓаат да ја посетат.

Околу неа се поставени дури и лежалки, но за жал таа нема да остане тука трајно бидејќи станува збор за привремена инсталација.

притисни ентер