Славниот пејач е обвинет дека држи шест жени во заробеништво

Пејачот R Kelly обвинет е дека држи неколку млади жени спротивно на нивната волја во насилен “култ“.
Три поранешни члена од тимот на пејачот изјавиле дека R Kelly ги “контролирал“ жртвите.

„Кели е мајстор за перење мозок...Тој е господар на марионетите“ – изјави еден од нив за „Buzzfeed”.

Родителите на девојките кои го следат Кели на неговите турнеи по САД тврдат дека тој ги држи нив во куќички кои ги изнајмува во сите градови каде престојува, ги тера да го викаат “татичко“, ги снима нивните сексуални односи и физички и вербално ги злоставува кога ќе ги прекршат неговите “правила“.

Асанте Мекги, порано блиска до пејачот, тврди дека Кели моментално со себе води шест жени, чии животи ги контролира во секој аспект.

Им диктира што да јадат, како да се облекуваат, кога да се бањаат, спијат и имаат секс.

Родителите на една девојките се обиделе да стапат во контакт со неа во многу наврати во последните две години,  но оваа 21 годишна девојка упорно ја одбивала нивната помош тврдејќи дека се согласила на таков однос.

Родителите на една друга пејачка која Кели ја запознал кога имала 17 години изјавуваат дека нивната ќерка се преселила во една од куќите на Кели, чим станала полнолетна. Мајката на таа девојка не верува во претходните обвиненија против пејачот кои го теретат за детска порнографија.

„Сакаме да се увериме дека таа е со него поради музиката и дека тој и е ментор“ – изјавила мајката. „Тој сакал таа да патува со него, за да ја види одвнатре музичката индустрија“.

Кели во изминативе десет години два пати е уапсен под сомнение дека имал секс со малолетници, но обвиненија никогаш не биле подигнати. Меѓутоа, бил обвинет дека го снимал својот однос со малолетничка во 2006 година, но две години подоцна е ослободен од сите 14 точки од обвинението.

Со останатите кои го обвинуваа за секс со малолетници и претепување на жени постигнуваше спогодби, а сите скандали имаа мало или никакво влијание на неговата кариера.

Адвокатката Линда Менш која го претставува Кели, за „Buzzfeed” изјави дека пејачот искрено ги сака своите фанови и работи 24 часа дневно, седум дена во неделата и се грижи за сите луѓе во својот живот.

Повеќе не личи на себе: Една од најубавите жени на светот во непрепознатливо издание (фото)

Преубавата руска манекенка Ирина Шајк се појави на еден елитен моден настан кој го организираше магазинот „Вог“, а нејзиното издание изненади многумина.

Некогашниот жежок сексапил го замени со многу поскромен изглед.

Супермоделот Ирина Шајк пред повеќе од година дена стана мајка на девојчето Ли, а таа и сопругот Бредли Купер се посветија на семејниот живот и немавме прилика да ги гледаме често во јавноста.

Сега кога се појави на забавата на шпанското издание на „Вог“, според коментарите, овој пат не ги добила најдобрите оценки за изгледот.

Иако Русинката го задржа совршениот изглед, нејзиниот моден стил заедно со фризурата делуваат некако промашено.

Виолетовиот фустан поради кројот би бил карактеристичен за некоја госпоѓа во постари години.

Откако фотографиите се појавија во медиумите, на социјалните мрежи повеќето мажи се сложија дека Ирина овој пат навистина се “збабила“.

Foto: Getty

Рапер снимал спот за песна, па во кадрите фатил и смрт во живо (видео)

Раперот Дон Деј се решил да ја екранизира својата најнова песна „Hablando con la Luna”, а идеална локација за снимање пронашол на егзотична локација во Еквадор.

Така, Дон Деј со својот креативен тим дошол до подножјето на водопадите Лагуна Салто де Оро. И додека организацијата се одвивала по планот, а снимателите бележеле неверојатни кадри, набргу се случила голема трагедија.

 

 

Mirar atrás no es malo, regresar atrás eso es malo 💯💡🆗

A post shared by Don Day 🇪🇨💎 (@diamantedonday) on

Додека раперот бил свртен со грбот и снимал сцена за спотот, неговата екипа присуствувала на ужасна сцена.

Имено, еден маж, како што се претпоставува, се лизнал и паднал од врвот на водопадот, а од здобиените повреди починал на лице место.

На снимката може да се види како туристите веднаш притрчале за да го извлечат од водата, но за жал му немало спас.

Како што навеле сведоците, починатиот маж, кој подоцна бил идентификуван како Карлос Понтон (33), бил дел од туристичката група која немала никаква врска со снимањето на видео спотот.

 

Бизарна статуа на актер се појави среде Лондон (фото)

Статуа на холивудскиот актер Џеф Голдблум, со висина од три метри, се појави покрај лондонскиот Тауербриџ.

Холивудскиот актер Џеф Голдблум добил огромна статуа која е претставена во Потерс филд парк во Лондон.

Британците на овој начин се решиле да го прослават 25-тиот роденден на научно фантастичниот филм „Паркот Јура“ (Jurassic Park) кој го режираше Стивен Спилберг, а во кој Џеф го глуми доктор Иан Малком.

 

Статуата го прикажува Џеф како лежи настрана во наведната положба, со раскопчана кошула, а претставува рекреација на неговата позната поза од блокбастерот со диносаурусите.

 

Откако е поставена обожавателите редовно доаѓаат да ја посетат.

Околу неа се поставени дури и лежалки, но за жал таа нема да остане тука трајно бидејќи станува збор за привремена инсталација.

притисни ентер