Како „црногорскиот принц “ го излажа светот ?

- Кој е Стефан? Јас сум принц од Црна Гора и Македонија.
Вака претставувајќи се на светската јавност, 57  годишниот Чернетиќ од Торино  речиси десет години живеел во својата бајка каде тој е принц од Црна Гора и  Македонија.. 

Бил толку убедлив што сиве овие години никој не се посомневал дека зад ваква непостоечка титула стои човек кој безочно лаже.  Неговата репутација била толку голема што вистински престиж било тој да биде гостин  на најпопуларните забави низ Европа. 

Принцот тврдел дека е потомок на Црнојевиќ „Принц од Црна Гора и Македонија“.

За него се слушнало дури и до Холивуд, Чернетиќ покажал големо срце па решил  Плебој зајачица Памела Андерсон да ја прогласи за грофица, а нејзините два сина за принцови.

  Памела на оваа титула била толку горда што свое искуство од запознавањето на принцот го прераскажала  во најгледаното шоуто на Елен Де Џенерис.
Неговото безобразие оди дотаму што како принц се среќавал и со свештени лица, бил прифатен од сите кралски семејства. 
Целиот  негов театар било само со една цел  да ужива во луксузот на неговите лажни пријатели..
Но, на неговата бајка и доаѓа крајот кога италијанската полиција го  проверила т автомобил мерцедес на Черенетиќ  на кого имало залепени лажни  дипломатски регистарски таблички.

  Лажниот принц,  италијанската полиција го следела една година. Италијанските карабинери постојно биле во комуникација со амбасадите на Црна Гора и Македонија. 


Родители преку суд го бркаат од дома нивниот 30 годишен син

Мајка и татко од Њујорк решиле по секоја цена да го избркаат од дома нивниот 30 годишен син и да го натераат да живее самостојно.

Кристина и Марк  го тужет синот Мајкл Ротондо поради тоа што не им плаќа кирија и не придонесува кон семејниот буџет иако има 30 години . Тие дури и му дале 1100 долари за да си замине од дома и да се смести на друго место .

Но, синот продолжил да живее со родителите. Мајката и таткото на неколку пати му испратиле и судски опомени за иселување , кои Мајкл ги игнорирал .

Кон крајот на месецот родителите ќе го дадат случајот на нивниот син на Врговниот суд и тоа на само неколку недели пред 31 роденден на нивниот син .

BMW почна со продажбата на серијата 2 Active/Gran Tourer и низ Европа (ФОТО)

BMW на почетокот на годината го претстави редизајнот на двата модела , кои во основната верзија се продадени во над 380 000 возила.

Редизајнираните возила стигнаа и во Европските салони . Надворешноста е стилски изменета со различна маска на ладилникот , на фаровите со нови лед светла и лед светла за магла , како и на браникот со поинакви отвори за воздух. Купувачите може да изберат и една од 13 бои со две нови нијанси  Jucaro Beige i Sunset Orange. Зголемена е и понудата на алу фелни со шест нови дизајнерски решенија во димензии од 16 и 19 инчи.

BMW од серијата 2 Active Tourer и  Gran Tourer за  2018. Се опремени со  BMW ConnectedDrive систем и најновата генерација iDriveмултимедијален систем со навигација , гласовни команди и унапреден интерфејс.

За прв пат во моделите од серијата 2 Active Tourer и Gran Tourer се достапни и со автоматизиран седмобрзински менувач со двојно квачило , а седмиот степен ан пренос овозможува економичност во возењето на долги патувања по автопат.

Покрај овој менувач, и натаму на располагање се шестобрзинскиот мануелен и осмостепениот автоматски. Вкупната комбинирана сила изнесува 224 кс , а максималниот момент на обрт 385 Nm.

Пејачка од Косово ќе го отвори Мундијалот во Русија

Химната на Светското првенство во фудбал ќе ја изведе Вил Смит , а ќе му се приклучат Колумбиецот Ники Џем и Косовката Ера Истрефи.

На Вил Смит ова ќе му биде потсетување на музичката кариера , која пред многу години ја земени со актерска. Според Билборд , песната ќе биде објавена на 25 мај , а продуцент е Дипло , кој стои зад најголемите минатогодишни хитови како ,,Lean On” и ,, Cold Water”.

Ники Џем е еден од најголемите Јужноамерикански ѕвезди , а неговиот последен хит X e предледан 800 милиони пати на Јутјуб.

Ера Исрефи се прослави со светскиот хит Bon Bon . Родена е во Приштаина , на Косово, во музичко семјство со мајка пејачка и татко новинар . И сестра и Нора се занимава со музика. Ера од 2015 има интернационална кариера со договори со Sony records , додека настапува со Ријана и Сиа.

Химната на Светските фудбалски првенства обично се изведува при отворањето или затворањето на натпреварите. Пред четири години на отворањето ја пееја Питбул и Џенифер Лопез , а во 2010 на затворањето ја испеа Шакира.

притисни ентер