Голди Хоун: Како „паднав“ на Курт Расел!

Голди Хоун и Курт Расел се заедно 34 години. Таа во изјава за „People“ објасни како се вљубила во актерот.
- Тој изгледаше добро но не беше претенциозен. Веднаш можев да видам дека не е женкар - вели 71 годишната Голди за својот 5 години помлад партнер.

Но, нешто друго било решавачко!


Image result for goldie hawn


Голди била освоена од односот кој Курт успеал да го воспостави со нејзините деца Кејт и Оливер, кои таа ги доби со екс сопругот Бил Хадсон.


- Она што навистина ми се допадна е како тој се однесуваше со моите деца, кога ќе дојдеа на сет од филмот што го снимавме заедно. Беше навиостина извонреден со нив!


Realistic: But things were not always perfect for them. 'Monogamy is a very tough order,' she said. 'You’re in the prime of your life, you are attracted to other people, potentially, you have fantasies about that.' Pictured 1990
На прашањето како ја одржале својата љубов жива цели 34 години, Голди вели:

- Љубов, благодарност, сочувство, разбирање, бидејќи секој маж и секоја жена од време на време можат да го доведат партнерот до лудило. Важно е семејството, забавата, смеата, сексот. Ако тоа не се негува, со врската е завршено - вели Голди.

- Моногамијата е тешка, во младоста среќаваме различни луѓе, привлечени сме од нив, и тоа е голем ризик ако немаме предвид дека може да уништиме навистина убаво нешто. Јас мислам дека е нормално ако тој погледне друга жена, или јас друг маж, и ако си кажеме еден на друг за тоа, и мислам дека имаме еластичност во врската која не дозволува таа да се прекине - вели Голди.

Голди Хоун и Курт Расел минатата недела добија ѕвезди на Холивудската патека на славните.


Still in love: Here they are seen last week when they both received stars on the Hollywood Walk Of Fame

Ниту фановите не и веруваат на Ники дека е во врска со Еминем (ВИДЕО)

Ники Минаж објави дека е воврска со Еминем , иако популарниот рапер уште молчи.

Ники Минаж на својот Инстаграм објави ивидео во кое рапува дека е во врска со Еминем. Откако е објавена нејзината песна ,, Big Bank” , Ники на Инсаграм го спомна Еминем , по што еден од фановите ја праша дали е бво врска со него.

На тоа Ники одговори потврдно , што предизвика бројни реакции не само кај фановите , туку и во музичкиот свет. Повеќето се скептични и сметаат дека станува збор за рекламен трик за промоција на нејзината нова песна , уште повеќе поради тоа што Еминем не се огласил на оваа вест.  

На аукција најстарите вина на светот – цена и до 20 000 евра

На аукција во Франција утре ќе се најдат три шишиња жолто вино ,,Арбоа” од 1774 година.

Тоа се смета за најстаро сочувано вино на светот.  Аукциската куќа ,, Jura Encheres” по шише проценува дека вредат меѓу 15 000 и 20 000 евра. ,,Експертите во 1994 го дегустирале ова вино и му дале оценка 9,4 од можни 10 поени,рече аукционерот Филип Етјеван пред наддавањето што ќе се одржи утре.

Слични вакви шишиња на аукција во 2011 достигнаа 57 000 евра. Виното  “Vin Jaune” во шишиња од 87 центилитри се произведени од винарот Анатол Версел ,а грозјето е собрано од лозјата што му припаѓале на кралот Луј XVI.

Од тогаш виното е чувано во визба во амлото место Арбоа на границата со Швајцарија. На аукцијата во местото Лон ле Суниер , што се наоѓа во близина на визбата, ќе се продаваат вкупно 102 вина од регионот Арбоа , меѓу кои и од поново производство  , од 1811 година.

Стјуард направи забава за паметење (ВИДЕО)

Стјуард им приреди забава на патниците на Рајан Ер на летот од Џенова до Борнмут.

Стјуардот Паоло , откако со колегите им подели освежување на патниците , на неколку минути пред слетувањето заигра на пената на Бритни Спирс ,,Toxic”.Настапот го почна со соблекување на палтото , а потоа продолжи да игра до крајот на песната. Патниците , пријатно изненадени , го снинмаа невообичаениот настап.

,, Забавата ни ја најавија преку микрофон . Не можев да поверувам . Тоа се моменти што не ги гледаш од прва рака , туку само на интернет. На сите им се допадна , на крајот сите аплаудиравме .”изјави една од патничките.

притисни ентер