Фановите го исмеваат Дејвид Бекам за неговиот прв актерски обид во „Кралот Артур“

Актерскиот обид на фудбалерот не помина кај неговите фанови. По појавата на кусиот трејлер за филмот кој ќе се појави во кината во Велика Британија на 19 мај, тие коментираат:
- Ова е најлошото глумење на кое имав несреќа да сведочам - пишува корисник на социјалните мрежи.- Улогата на Дејвид Бекам ме предомисли - нема да го гледам филмот - пишува друг.

- Се што видов е дека Бекам не знае да глуми - но тоа го знаев и претходно!

- Иконскиот момент кога кралот Артур го извлекува мечот од каменот нема да биде упропастен со присуството на Дејвид Бекам - додава корисник на Твитер.
- Навистина се радував да го гледам новиот филм „Крлаот Артур“ се додека не дознав дека Дејвид Бекам е во него!
И додека едни го критикуваа Бекам, други за најголем виновник што тој воопшто се појавува во филмот, го прогласија режисерот Гај Ричи, кој е добар другар со Бекам.

- Присуството на Дејвид Бекам ја уништува секоја сцена во која тој се појавува!

- Филмот е многу смешен, екстремно предвидлив, и апсолутно е депресивно што во „Крлаот Артир“ игра Дејвид Бекам!

Но, има и такви што му честитаат на Бекам што се појавил во филмот и велат дека одвај чекаат да го гледаат!Некои дури бараат тој да се појави во „ Game of Тhrones“ бидјеќи - таков му бил карактерот!

Чарли Ханам кој ја игра главната улога во филмот, вели дека Дејвид бил екстремно посветен на својата улога.


All smiles: Leading man Charlie Hunnam posed for a snap with co-star Djimon Hounsou on the carpet in their dapper threads at LA premiere on Monday
- Тој го сфати ова многу сериозно. Можеше да се појави, да каже што има, да не се вложува толку  и да се насмее.Но тој работеше со учител по глума и беше решен да направи добра улога. И јасно ми беше зошто и досега бил толку успешен - тој сфаќа се толку сериозно, како срцев удар - вели Ханам.

/извор: Дејли меилНиту фановите не и веруваат на Ники дека е во врска со Еминем (ВИДЕО)

Ники Минаж објави дека е воврска со Еминем , иако популарниот рапер уште молчи.

Ники Минаж на својот Инстаграм објави ивидео во кое рапува дека е во врска со Еминем. Откако е објавена нејзината песна ,, Big Bank” , Ники на Инсаграм го спомна Еминем , по што еден од фановите ја праша дали е бво врска со него.

На тоа Ники одговори потврдно , што предизвика бројни реакции не само кај фановите , туку и во музичкиот свет. Повеќето се скептични и сметаат дека станува збор за рекламен трик за промоција на нејзината нова песна , уште повеќе поради тоа што Еминем не се огласил на оваа вест.  

На аукција најстарите вина на светот – цена и до 20 000 евра

На аукција во Франција утре ќе се најдат три шишиња жолто вино ,,Арбоа” од 1774 година.

Тоа се смета за најстаро сочувано вино на светот.  Аукциската куќа ,, Jura Encheres” по шише проценува дека вредат меѓу 15 000 и 20 000 евра. ,,Експертите во 1994 го дегустирале ова вино и му дале оценка 9,4 од можни 10 поени,рече аукционерот Филип Етјеван пред наддавањето што ќе се одржи утре.

Слични вакви шишиња на аукција во 2011 достигнаа 57 000 евра. Виното  “Vin Jaune” во шишиња од 87 центилитри се произведени од винарот Анатол Версел ,а грозјето е собрано од лозјата што му припаѓале на кралот Луј XVI.

Од тогаш виното е чувано во визба во амлото место Арбоа на границата со Швајцарија. На аукцијата во местото Лон ле Суниер , што се наоѓа во близина на визбата, ќе се продаваат вкупно 102 вина од регионот Арбоа , меѓу кои и од поново производство  , од 1811 година.

Стјуард направи забава за паметење (ВИДЕО)

Стјуард им приреди забава на патниците на Рајан Ер на летот од Џенова до Борнмут.

Стјуардот Паоло , откако со колегите им подели освежување на патниците , на неколку минути пред слетувањето заигра на пената на Бритни Спирс ,,Toxic”.Настапот го почна со соблекување на палтото , а потоа продолжи да игра до крајот на песната. Патниците , пријатно изненадени , го снинмаа невообичаениот настап.

,, Забавата ни ја најавија преку микрофон . Не можев да поверувам . Тоа се моменти што не ги гледаш од прва рака , туку само на интернет. На сите им се допадна , на крајот сите аплаудиравме .”изјави една од патничките.

притисни ентер