Алекс Болдвин падна на колена

И таа рече ДА.
Пет години откако стапија во брак, 59 годишниот Алек Болдвин ја реафирмираше љубовта кон својата сопруга Хиларија и ја запроси по втор пат.

Тоа го стори во истата катедрала каде што се венчаа.

Хиларија на Инстарграм ги постави фотографиите од романтичниот гест на сопругот, и соопшти дека пак кажала - да.


Додека Болдвин по втор пат и изјавува љубов и ја проси својата 33 годишна сопруга, таа во раце ја држи нивната три годишна ќерка Кармен.

She said yes! 'Alec asked me to marry him again today...with Carmen [lovestruck emoji, engagement ring emoji] ...in the church we got married in. I said...yes [heart emoji]' Hilaria captioned the post

Хиларија и Алек добија три деца во три години. Кармен е најстарата (3), по неа се роди Рафаел кој има неполни две години, и Леонардо кој има 7 месеци.


Lean machine! A keen advocate of fitness and healthy eating, Hilaria looked incredibly lithe, despite having famously having three children in three years with Alec


А приказната како Хиларија и Алек се запознале, е уште поромантична.

- Само што им реков на другарките. Универзуму, сега сум подготвена да сретнам некого и да се вљубам! А другарка ми ме поттурна и ми рече - молчи, Алек Болдвин гледа кон тебе! - раскажа во една прилика Хиларија.

Таа тврди дека не знаела кој е Алек Болдвин бидејќи немала телевизор додека растела. Го знаела неговото име но не знаела ништо за него, ниту ги гледала неговите филмови, и првите 5 месеци продолжила така за да го запознае како личност, а не како ѕвезда.

- Тоа ни даде добра шанса како двојка, и мислам дека затоа сме сега венчани - вели фитнес - инструкторката  Хиларија, која со Алек Болдвин се омажи во 2012 година.

Славниот актер и рокер доживеа нова трансформација (фото)

Познатиот холивудски актер и музичар, миленик на понежниот пол, Џони Деп, кој во последните години најчесто го гледаме во улогата на капетанот Џек Спероу во филмскиот серијал „Пирати од Карибите“, често во текот на кариерата го менуваше имиџот.

Секогаш обидувајќи се неговиот изглед да биде повпечатлив и автентичен, Деп овојпат се одлучи за нешто подрастична промена.

Eден од поновите проекти на Деп е хард рок бенд, поточно супергрупа, „Hollywood Vampire”, која ја формираше во 2015 година со познатите музичари, пејачот Алис Купер и гитаристот Џо Пери.

На актуелната турнеја на бендот, актерот и гитаристот, тргна со нова фризура.

 

Canada the other night

A post shared by Johnny Depp (@johnnydeppofficial) on

На аукција најстарите вина на светот – цени и до 20.000 евра

Во Франција на аукција наскоро ќе се најдат три шишиња од жолтото вино „Арбоа“ од 1774 година, кое спаѓа меѓу најстарите вина во светот.

Во Франција на аукција наскоро ќе се најдат три шишиња од жолтото вино „Арбоа“ од 1774 година, кое спаѓа меѓу најстарите вина во светот.

Аукциската куќа „Жира Еншере“, вредноста на вината по шише ја проценува на околу 15.000 до 20.000 евра, пренесува „Ројтерс“.

„Експертите во 1994 година го пробаа ова вино и му дадоа оцена 9.4 од можните десет“, изјави акционерот Филип Етјеван.

Слично шише со вино во 2011 година се продаде за 57.000 евра на аукција.

Јадењето брза храна го зголемува нивото на фталати во телото

Ако сте љубители на хамбургери и пици, имаме лоши вести – тие можат да ви го нарушат здравјето повеќе отколку што очекувате.

Јадењето брза храна ги изложува луѓето на 40% повеќе штетни хемикалии познати како фталати, тврди новото истражување.

Фталатите се користат за омекнување и зголемување на флексибилноста на пластиката.

Забранети се при изработка на играчки, бидејќи се потенцијално токсични. Овие хемикалии можат да го нарушат хормоналниот баланс и се поврзани со клинички состојби како астма и аутизам.

Истражувањето е едно од првите кои го третираат проблемот. Претходните истражувања покажуваа дека хемикалиите можат да навлезат од пластичните пакувања и да ја загадат храната.

Истражувањето анализира примероци од урина на 8877 учесници, консумирале различни видови храна во последните 24 часа. Утврдено е дека храната е со брза храна и имаат 40% повеќе од еден специфичен фталат. Меѓу потрошувачката на брза храна се различни видови леб, колачи, пица, бурита, ориз и нудли.

Сподели

притисни ентер