Сестрите Кардашијан бесни на Кејтлин Џенер поради книгата

Ким, Кортни и Клои немале поим што планира нивниот поранешен очув кој го смени полот, да открие во книгата „Тајните на мојот живот“, која ќе излезе во продажба на 25 април.
Кејтлин не им открила на Ким, Кортни и Клои, ниту на Крис, што ќе објави во својата најнова книга, тврдејќи дека сака да биде изненадување, но излезе дека изненадувањето е лошо примено од нив.

Дејли меил пишува дека сестрите Кардашијан биле огорчени што Кејтлин пишува дека нивната мајка, Крис, со која беше во брак, во тоа време „го спречувала да ја изрази својата вистинска природа“. Тие тешко ги поднесуваат критиките за мајка им од човекот ( сега жената) кој долги години поминал со неа.

- Тие сакаат Кејтлин да биде среќна и да го сподели своето искуство, но мислат дека би требало да биде внимателна кон Крис - вели извор за американските таблоиди.

Следното огромно изненадување за нив е што Кејтлин во книгата го спомнува и нивниот татко, Роберт Кардашијан. Сметаат дека тој не требало воопшто да биде спомнат во таа книга.

- Тие се чувствуваат комплетно предадени - вели извор за „InTouch“.Once OK: Here the family embraced Jenner during a Yeezy show in February 2016

- Ким, Кортни и Клои сега воопшто не зборуваат со Кејтлин. Што се однесува до нив, нивната врска е завршена. Таа е мртва за нив! - вели изворот.

Таблоидите јавуваат дека и Кендал и Кајли тешко го поднеле тоа што Кејтлин не им кажала што ќе објави во книгата.


Sad turn: A source also said Kylie (right) and Kendall (left) have been in tears over the book

Крис пак мисли дека Кејтлин ја користи славата на семејството Кардашијан за да на направи својата книга бестселер.

- Таа се заколна дека никогаш нема да и прости на Кејтлин - вели изворот.

Уште пред да се појават информации за содржината на книгата, Кејтлин се жалеше дека децата ја игнорираат и се прашуваше зошто. Сега односите им се уште повеќе влошени...

Скандал по кралската венчавка- братучедот на војвотката Меган фатен со нож

Братучедот на војвотката од Сасекс , Меган вечерта по кралската венчавка бил фатен со нож во дискотека во Лондон.

Братучедот на војвотката од Сасекс , Меган , Тајлер Дули бил фатен од полицијата вооружен со нож во ноќен клуб во Лондон. Тој избегал од обезбедувањето , но полицијата го нашла во хотел , каде на полицајците им предал и бибер спреј.

Рекол дека ножот и спрејот му биле потребни за самоодбрана. Полицијата го потврдила инцидентот и според соопштението од Скотланд Јард , братучедот на Меган поминал со предупредување ,

Инаку , Тајлер Дули поседува плантажа за производство на марихуана во американската држава Орегон.

Редок вирус за неколку дена однел пет животи – нема лек

Симптомите се слични како кај грип , но за вирусот Нипах нема лек.

Во последните 20 години од овој вирус починале над 300 лица, од кои само петмина во последните две недели. Уште кај девет лица во индиската држава Керала е откриена болеста и тие се во критична состојба. Три члена на едно семејство почионале од последици на енцефалит и миокардит , односно воспаление на мозочната и срцевата обвивка во текот на изминатите неколку дена. Неколку роднини што биле со нив во контакт се хоспитализирани ,а двајца од нив вчера починале.

Вирусот е зооноза , односно се пренесува на луѓе од животни , најчето од лилјаци, се наведува во предупредувањето од Светската здравствена организација.

Симптомите се слични како кај грип , но за Нипах нема лек . Забележано е и дека се пренесува од човек на човек , а се јавува во земјите од Југоисточна Азија.

Распнале ученици на крст зошто задоцниле на училиште

Ученици биле распнувани на крст и камшикувани поради тоа што задоцниле на час.

Три лица се уапсени во Нигерија зашто ги распнувале и камшикувала учениците во приватно училиште. Меѓу уапсените е и директорот на училиштето , каде ова била редовна дисциплинска мерка, а полицијата го опишала како варварски чин.

Кога дошла полицијата , покрај патот во близина на училиштето затекнале момче и девојче врзани со јаже на крст . Тој го замолил сопственикот на училиштето да ги одврзе , тој заедно со наставниците го нападнале и претепале.

Полицаецот избегал , земал оружје и лисици од автомобилот , но тоагаш видел дека наставниците го камшикуваат човекот што пријавил што се случува и бил дојден заедно со полицаецот. Тој повикал засилување по што тројцата биле уапсени во затворот во местото Огун на 137 километри од главниот град Лагос. 

притисни ентер