По Сирија, Трамп се насочи кон Ким Јонг Ун - американски бродови тргнаа кон Северна Кореја

Американската морнарица соопшти дека испратила јуришна група бродови кон Корејскиот полуостров, на чие чело е носач на авиони, за да покаже сила во спротивставувањето на програмата за нуклеарно вооружување на Северна Кореја.
Потегот кој ќе предизвика дополнителна напнатост во ргеионот, е преземен по нападот на Сирија. Многумина го оценија како предупредување до Пјонгјанг поради неговото одбивање да се откаже од нуклеарните амбиции - јавува Франс прес.

- Американската Пацифичка команда наложи групата „Карл Винсон“ да тргне кон север, како мерка на внимателност со цел одржување на подготвеност и присуство во западен Пацифик - изјави командантот Дејв Бенам, портпарол на американската Пацифичка команда.

- Северна Кореја и натаму е закана број еден во тој регион поради својата безобѕирна, неодговорна и дестабилизирачка програма на ракетни проби со тежнение кон нуклеарни оружени капацитети - изјави тој за Франс прес.

Групата бродови тргна од Сингапур кон западен Пацифик.

Пјонгјанг настојува да развие ракета со долг домет која може да го погоди американското копно со нуклеарна боева глава и до сега изведе пет проби од кои две минатата година. Америкаските разузнавачи предупредуваат дека е можно за две години Пјонгјанг да развие нуклеарна боева глава која ќе достигне до територијата на САД.

Ако Кина не заземе потврд став кон програмата з анукеларно вооружување на Северна Кореја, САД ќе делува самостојно - предупреди минатата недела Трамп.

Топлес честитка за роденден од Кели Брук

„Среќен роденден на мојата љубов Џереми. Ме правиш среќна и денеска е твој ден”, вели актерката, модел и ТВ водителка Кели Брук.

„Среќен роденден на мојата љубов Џереми. Ме правиш среќна и денеска е твој ден”, вели актерката, модел и ТВ водителка Кели Брук во честитката за роденден на својот партнер, моделот, актер и џудист Џереми Париси, а неговиот “голем ден” двојката го прослави на грчкиот остров Миконос.

„Блазе си му. Тој е вистински среќник, многу сум љубоморен”, коментираат дел од обожавателите на Брук.

Сметаат дека најубавиот роденденски подарок за Џереми е всушност водителката која е секојдневно во неговите раце и дека џудистот е најсреќниот човек на светот.

 

 

Weekend Vibes @majestichotelandspaparis @fredgoudonphotographe 🖤

A post shared by Kelly Brook (@iamkb) on

“Инаку, Кели и Џереми се во врска од 2015 година, а водителката се обиде да го запроси своето момче пред неколку месеци на одмор во Антигва и Барбуда.

„Го прашав дали сака да се ожени за мене, а тој ми рече да бидам тивка, дека има луѓе околу нас. Пробав да го запросам, но ми рече дека има работа и бараше од мене да молчам”, раскажа Кели низ смеа, откривајќи дека тоа било само шега и дека ниеден од нив не го сфатил тоа сериозно.

Холивудскиот пар објасни зошто нивната ќерка има машко име

Славниот холивудски пар, Блејк Лајвли и Рајан Рејнолдс кога го откри името на својата најстара ќерка, целиот свет остана шокиран од нивниот избор

Блејк Лајвли и Рајан Рејнолдс во брак се веќе шест години и се горди родители на две девојчиња – едногодишната Инес и тригодишната Џејмс.

И додека на многумина името Инес им се допаѓа, во превод значи “чистота, светост“, на никого не му е јасно зошто славниот пар за постарото девојче избрале машко име.

Рајан за порталот mrporter.com објасни зошто се одлучил за тоа име.

Имено, пред да се ожени со Блејк, Рајан не бил во добри односи со својот татко Џејмс. Неговиот татко боледувал од Паркинс, а пред да почине Рајан успеал да ги среди односите со него и да се помират. За тоа како што изјави, заслужна била неговата сегашна сопруга.

Токму поради тоа, актерскиот пар се одлучил на својата ќерка да му го додели името по дедото, иако биле свесни дека девојчето цел живот ќе има “проблеми“ поради името.

„Нашата ќерка засега мисли дека нема никаква разлика меѓу неа и машките деца, дека може да направи се што ќе направат и тие. Се надевам дека така ќе остане и во иднина“ – истакнала убавата актерка.

Најдобар и надвор од терените: Страсно бакнување, после големата победа (фото)

Кристијано Роналдо синоќа по петти пат ја освои Лигата на Шампионите.

Социјалните мрежи се преполни со коментари за недостатокот на еуфорија на неговото лице, а најмногу внимание после случувањата привлече неговата девојќа Георгина во друштво на неговиот син Кристијано Јуниор.

Георгина го носела дресот на Реал и огромна торба од Шанел, а своето момче страсно го бакнала на теренот.

 

Иако сите играчи беа исцрпени после натпреварот, радоста не изостана, на титулата најмногу се радуваа наследниците на познатите фудбалери.

 

Ready for the match #cristianoronaldo #cristianojr #georginarodriguez #doloresaveiro

A post shared by CR7_Kids (@cr7kids_updates) on

притисни ентер