Џенет Џексон се раздели од сопругот три месеци по раѓањето на нивното дете

Џенет Џексон и Висам Ал Мана веќе не се заедно.
Легендарната пејачка и најмлада сестра на Мајкл Џексон, Џенет Џексон, само неколку месеци откако на 50 години го доби своето прво дете, го напушти својот богат сопруг Висар Ал Мана - јави pagesix.

Извори за медиумот велат дека Џенет повеќе не можела да ја поднесе контролата која нејзиниот сопруг и ја наметнувал.

- Таа процени дека премногу ја контролирал за време на бременоста, иако веќе претходно му дозволила д аи диктира како ќе изгледа, како ќе с еоблекува, па дури и како ќе настапува на концертите - вели изворот.

Блиски на Џенет Џексон велат дека проблемот почнал поодамна - неговата потреба да конролира одела дотаму што за време на турнејата во 2014 и ги забранил нејзините танчерски точки и изгледот по кој претходно била препознатлива на своите концерти, па таа почнала да чувствува дека ја губи својата база на фанови.

Порај тоа, Висар не сакал д апоминува време со нејзините роднини и пријатели.

Сепак, тие се надевале дека бебето ќе ги подобри работите.

На 3 јануари се роди нивниот син Елса Ал Мана, но работите не се подобрија.

Џексон чувствува дека сите компромиси ги прави само таа, а нејзиниот 41 годишен сопруг само наредува. Чашата се прелила кога не покажал никакво интересирање за проблемите з амајката на Џенет, која побарала помош од нив.

Се проценува дека Џенет располага со богатство од 250 милиони долари, а Висар е катарски бизнисмен полн со пари. Не се знае дали потпишале некаков предбрачен договор...

Бикот Диско од 1600 кг, има 140 000 потомци!?

Атракција на годинешниот Меѓународен саем за земјоделство во Нови Сад е бикот Диско кој тежи дури 1600 килограми, во сопственост на Сточарско – ветеринарниот центар Крњача од Белград.

Овој природен бик од сименталска раса зад себе до сега остави неверојатни 140 000 потомци , неговите ќерки на многу натпревари освоиле престижни награди.

Годината тој самиот добил награда за најголем бик  на најголемата саемска манифестација во регионот.

Диско инаку бил роден во Австрија и како теле бил купен во Србија.

Видео: БМВ Серија 8, со мотор В8 и 530 КС

Новиот БМВ Серија 8 ќе дебитира на 15 јуни, а баварскиот гигант во новата најава ги потврди некој од шпекулациите.

Според досегашните информации е познато дека Серија 8 во верзија М850 како погон ќе има В8 мотор со 530 коњски сили. Иако нема потврди дека станува збор за битурбо 4,4 литарски агрегат, вакво нешто доаѓа како најреална опција пренесуваат медиумите.

Краткиот преглед на инструмент таблата покажува најмалку седум брзини на менувачот , веројатно на осмостерпена трансмисија, како што е во М5.

Ова му дава на БМВ опција да создаде уште помоќен  М8, кој се очекува исто така оваа година, со агрегат од 625 КЦ од М5 „Компетишен“.

Силата на подлогата се пренесува преку погон на сите четири тркала  со активен заден диференцијал.

БМВ Серија 8 се опишува како „господски тркач“ , што значи дека купето поседува високи перформанси покрај системот кој овозможува лесно возење.

Фото: Познати двојки на хуманитарна вечера

Свечената вечера популарно наречена АМФАР која се одржа во Кан имала за цел собирање на средства за борбата против сидата.

Свеченоста ја одбележаа  многу познати и убави заљубени двојки.

На црвениот тепих многу од познатите двојки на радост на јавноста  дури и разменуваа нежности.

На свечената вечера меѓу  многуте гости беа и членовите на светскиот џет сет: каролина Куркова и Арчи Дрери, Петра Немцова со новото момче, актерот Пирс Броснан со сопругата Кели Смит.

Потоа, Сара Сампаио и Оливер Рипли, Хајди Клум со младото момче Том Каулиц и секако највљубените Парис Хилтон и Крис Злик кој дури имаа и мал пех на црвениот тепих.

Убавата Парис за малку ќе паднела пред своето момче.

притисни ентер