Од бездомник до хипстер со стил: Физичката трансформација ми го смени и животот!

Хозе Антонио кој 25 години живеел како бездомник во Шпанија, добил понуда од локален фризерски салон да биде „трансформиран“. По завршувањето на работата самиот не можел да се препознае! Хозе сега добива помош од компанија која останала анонимна, и повеќе не живее на улица.
25 години Хозе за мали пари помагал на возачите да ги паркираат своите автомобили и живеел на улица. Се до денот кога сопственикот на локалниот салон „La Salvajeria“ , Салва Гарсиа, му предложил да му го промени изгледот.

Jose Antonio was offered the dramatic makeover by the salon owner who knew him from his day job working as an unlicensed car parking attendant to earn enough money for food


55 годишниот поранешен електричар кој поради тешкиот живот изгледал 20 години постар, бил комплетно променет.


Огледалото во салонот, додека траела трансформацијата, било прекриено. Кога се погледнал, Хозе во одразот видел сосема друг човек!Jose Antonio was overcome with emotion after seeing his new look in the mirror


Видеото за промената на физичкиот изглед на Хозе е направено во 2015 година.


He received numerous admiring glances after the transformation, and the video has been a hit


Но, поставено е на интернет деновиве.

Од тој момент до сега, тој повторно има бела брада, но изгледа сосема добро.

Две години Хозе сеуште чека работа, но не живее на улива. Во изнтервју за шпанска телевизија, вели дека добива финансиска помош од компанија која сакала д аостане анонимна.

- Трансформацијата не беше само промена на тоа како изгледам. Ми го смени целиот живот! Се што сакам сега е само пристојна работа - изјави Хозе.

Повеќе за оваа животна приказна прочитајте тука.

Запознајте ја најновата Инстаграм сензација – Преубавата Италијанка Силвија Карузо (фото)

Италијанката Силвија Карузо е новата ѕвезда на Инстаграм, а вниманието на јавноста го привлече со своите сексапилни фотографии.

Како најдобар адут, таа го издвојува својот задник.

Италијаните веќе ја обожаваат, а светот и се воодушевува на 20 годишната манекенка Силвија Карузо.

Освен со моделинг, убавата бринета се занимава со водителство и успешно го води својот блог за патување.

 

Morning 🥀 Sunday ! @tigermist #silvialicius #silviacaruso

A post shared by Silvia Caruso (@silvialicius) on

Со самото тоа, на својот Инстаграм редовно објавува фотографии од најразлични луксузни дестинации, а истакнува дека е вистински авантурист и вљубеник во модата.

 

BABE SQUAD 💛💙🧡❤️ #silvialicius #silviacaruso

A post shared by Silvia Caruso (@silvialicius) on

Образованието и е исто така важно, па Силвија студира на студиите за комуникологија во Рим.

 

 

Bongiorno a tutti ❤️ vi è piaciuta la puntata di ieri? #silviacaruso #silvialicius

A post shared by Silvia Caruso (@silvialicius) on

Славниот актер и рокер доживеа нова трансформација (фото)

Познатиот холивудски актер и музичар, миленик на понежниот пол, Џони Деп, кој во последните години најчесто го гледаме во улогата на капетанот Џек Спероу во филмскиот серијал „Пирати од Карибите“, често во текот на кариерата го менуваше имиџот.

Секогаш обидувајќи се неговиот изглед да биде повпечатлив и автентичен, Деп овојпат се одлучи за нешто подрастична промена.

Eден од поновите проекти на Деп е хард рок бенд, поточно супергрупа, „Hollywood Vampire”, која ја формираше во 2015 година со познатите музичари, пејачот Алис Купер и гитаристот Џо Пери.

На актуелната турнеја на бендот, актерот и гитаристот, тргна со нова фризура.

 

Canada the other night

A post shared by Johnny Depp (@johnnydeppofficial) on

На аукција најстарите вина на светот – цени и до 20.000 евра

Во Франција на аукција наскоро ќе се најдат три шишиња од жолтото вино „Арбоа“ од 1774 година, кое спаѓа меѓу најстарите вина во светот.

Во Франција на аукција наскоро ќе се најдат три шишиња од жолтото вино „Арбоа“ од 1774 година, кое спаѓа меѓу најстарите вина во светот.

Аукциската куќа „Жира Еншере“, вредноста на вината по шише ја проценува на околу 15.000 до 20.000 евра, пренесува „Ројтерс“.

„Експертите во 1994 година го пробаа ова вино и му дадоа оцена 9.4 од можните десет“, изјави акционерот Филип Етјеван.

Слично шише со вино во 2011 година се продаде за 57.000 евра на аукција.

притисни ентер