Згодниот полицаец спаси човек кој сакал да се самоубие - и стана славен!

Младиот полицаец Ифзал Зафар кој има само 20 години, спаси човек кој сакал да се фрли од кран во Хонг Конг.
Зафар кој има пакистанско потекло и само 20 години, успеал да го спаси несудениот самоубиец Анан кој исто така бил Пакистанец, откако почнал да му зборува на нивниот заеднички јазик - урду.

Зафар се качил на кранот и го убедил човекот да се симне и да биде пренесен во болница.

Во изјава за „Apple Daily“, Зафар рече дека ги искористил сите техники кои ги учел на академијата.

- Сакав да се почувствува посигурен и затоа почнав да зборувам на неговиот јазик - вели тој.

По овој подвиг Ифзал Зафар стана многу познат на социјалните мрежи и во медиумите и предизвика серија позитивни коментари и пофалби, а доби и бројни коментари за својот изглед!

- Тој е многу згоден и има златно срце! - пишува на ФБ Нина Прија.

- Браво за овој млад човек и благодарност за полицијата во Хонг Конг што го прими - коментираа од Советот на муслиманите во Хонг Конг.

Неговиот претпоставен, Чонг Лунг - јук изјави дека младиот полицаец се соочил со ситуацијата одлично!

Зафар влегол во полицијата пред само една година, преку програмата „Гемстоун“ за регрутирање на не-Кинези во полициските служби...

Запознајте ја најновата Инстаграм сензација – Преубавата Италијанка Силвија Карузо (фото)

Италијанката Силвија Карузо е новата ѕвезда на Инстаграм, а вниманието на јавноста го привлече со своите сексапилни фотографии.

Како најдобар адут, таа го издвојува својот задник.

Италијаните веќе ја обожаваат, а светот и се воодушевува на 20 годишната манекенка Силвија Карузо.

Освен со моделинг, убавата бринета се занимава со водителство и успешно го води својот блог за патување.

 

Morning 🥀 Sunday ! @tigermist #silvialicius #silviacaruso

A post shared by Silvia Caruso (@silvialicius) on

Со самото тоа, на својот Инстаграм редовно објавува фотографии од најразлични луксузни дестинации, а истакнува дека е вистински авантурист и вљубеник во модата.

 

BABE SQUAD 💛💙🧡❤️ #silvialicius #silviacaruso

A post shared by Silvia Caruso (@silvialicius) on

Образованието и е исто така важно, па Силвија студира на студиите за комуникологија во Рим.

 

 

Bongiorno a tutti ❤️ vi è piaciuta la puntata di ieri? #silviacaruso #silvialicius

A post shared by Silvia Caruso (@silvialicius) on

Славниот актер и рокер доживеа нова трансформација (фото)

Познатиот холивудски актер и музичар, миленик на понежниот пол, Џони Деп, кој во последните години најчесто го гледаме во улогата на капетанот Џек Спероу во филмскиот серијал „Пирати од Карибите“, често во текот на кариерата го менуваше имиџот.

Секогаш обидувајќи се неговиот изглед да биде повпечатлив и автентичен, Деп овојпат се одлучи за нешто подрастична промена.

Eден од поновите проекти на Деп е хард рок бенд, поточно супергрупа, „Hollywood Vampire”, која ја формираше во 2015 година со познатите музичари, пејачот Алис Купер и гитаристот Џо Пери.

На актуелната турнеја на бендот, актерот и гитаристот, тргна со нова фризура.

 

Canada the other night

A post shared by Johnny Depp (@johnnydeppofficial) on

На аукција најстарите вина на светот – цени и до 20.000 евра

Во Франција на аукција наскоро ќе се најдат три шишиња од жолтото вино „Арбоа“ од 1774 година, кое спаѓа меѓу најстарите вина во светот.

Во Франција на аукција наскоро ќе се најдат три шишиња од жолтото вино „Арбоа“ од 1774 година, кое спаѓа меѓу најстарите вина во светот.

Аукциската куќа „Жира Еншере“, вредноста на вината по шише ја проценува на околу 15.000 до 20.000 евра, пренесува „Ројтерс“.

„Експертите во 1994 година го пробаа ова вино и му дадоа оцена 9.4 од можните десет“, изјави акционерот Филип Етјеван.

Слично шише со вино во 2011 година се продаде за 57.000 евра на аукција.

притисни ентер