Роналдо ќе стане татко на близнаци!!

Еден од најдобрите светски фудбалери , асот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо по втор пат ќе стане татко, и тоа на близнаци, шпекулираат дел од светските медиуми.
„Сан“ пренесува дека Роналдо ќе добие близнаци не од актуелната девојка, манекенката Родригез туку од сурогат мајка. Оваа информација за Сан ја потврдил и извор близок на славниот фудбалер.

-Кристијано и целото семејство со нетрпение го очекуваат раѓањето на близнаците. Приватниот живот секогаш го чува само за себе, но сега Роналдо на најблиските им кажал дека бебињата стигнуваат многу брзо, изјавил за Сан анонимен извор близок на Роналдо.

Засега никој не го знае идентитетот на сурогатот мајката, Роналдо се одлучил на ваков чекор поради тоа што почувствувал дека дошло време Кристијано Јуниор да добие браќа или сестри.

Првата сурогат мајка која го роди Кристијано Јуниор според медиумите е од Сан Диего и за своето молчење добила 10 милиони евра.

Откако ќе се родат близнаците ќе живеат во луксузниот дом на Роналдо во близина на Мадрид вреден 8 милиони долари заедно со својот постар брат, татко  и неговата девојка Георгина Родригез. 


Image result for ronaldo georgina rodriguez

Запознајте ја најновата Инстаграм сензација – Преубавата Италијанка Силвија Карузо (фото)

Италијанката Силвија Карузо е новата ѕвезда на Инстаграм, а вниманието на јавноста го привлече со своите сексапилни фотографии.

Како најдобар адут, таа го издвојува својот задник.

Италијаните веќе ја обожаваат, а светот и се воодушевува на 20 годишната манекенка Силвија Карузо.

Освен со моделинг, убавата бринета се занимава со водителство и успешно го води својот блог за патување.

 

Morning 🥀 Sunday ! @tigermist #silvialicius #silviacaruso

A post shared by Silvia Caruso (@silvialicius) on

Со самото тоа, на својот Инстаграм редовно објавува фотографии од најразлични луксузни дестинации, а истакнува дека е вистински авантурист и вљубеник во модата.

 

BABE SQUAD 💛💙🧡❤️ #silvialicius #silviacaruso

A post shared by Silvia Caruso (@silvialicius) on

Образованието и е исто така важно, па Силвија студира на студиите за комуникологија во Рим.

 

 

Bongiorno a tutti ❤️ vi è piaciuta la puntata di ieri? #silviacaruso #silvialicius

A post shared by Silvia Caruso (@silvialicius) on

Славниот актер и рокер доживеа нова трансформација (фото)

Познатиот холивудски актер и музичар, миленик на понежниот пол, Џони Деп, кој во последните години најчесто го гледаме во улогата на капетанот Џек Спероу во филмскиот серијал „Пирати од Карибите“, често во текот на кариерата го менуваше имиџот.

Секогаш обидувајќи се неговиот изглед да биде повпечатлив и автентичен, Деп овојпат се одлучи за нешто подрастична промена.

Eден од поновите проекти на Деп е хард рок бенд, поточно супергрупа, „Hollywood Vampire”, која ја формираше во 2015 година со познатите музичари, пејачот Алис Купер и гитаристот Џо Пери.

На актуелната турнеја на бендот, актерот и гитаристот, тргна со нова фризура.

 

Canada the other night

A post shared by Johnny Depp (@johnnydeppofficial) on

На аукција најстарите вина на светот – цени и до 20.000 евра

Во Франција на аукција наскоро ќе се најдат три шишиња од жолтото вино „Арбоа“ од 1774 година, кое спаѓа меѓу најстарите вина во светот.

Во Франција на аукција наскоро ќе се најдат три шишиња од жолтото вино „Арбоа“ од 1774 година, кое спаѓа меѓу најстарите вина во светот.

Аукциската куќа „Жира Еншере“, вредноста на вината по шише ја проценува на околу 15.000 до 20.000 евра, пренесува „Ројтерс“.

„Експертите во 1994 година го пробаа ова вино и му дадоа оцена 9.4 од можните десет“, изјави акционерот Филип Етјеван.

Слично шише со вино во 2011 година се продаде за 57.000 евра на аукција.

притисни ентер