„Анџелина Џоли е кралица на манипулациите и дури сега ќе видите што подготвува“

Анџелина Џоли сфатила дека Холивуд застанал на страната на Бред Пит, па повеќе не го обвинува за насилство.
Актерката неодамна со децата помина неколку недели во Камбоџа, за потоа да го промени мислењето за својот поранешен сопруг.

Откако излезе во јавноста веста дека се разведуваат, Анџелина на сите можни начини се обидувала да го оцрни Бред и да го прикаже како насилен татко, на што многумина не наседнаа.

„Сега бара публицисти и агенти за да и помогнат во промена на тактиката“ – изјавува холивудски менаџер за славната актерка.

После љубовната врска која трае од 2006 година, последните две ги поминаа во брак, Анџелина и Бред Пит (53),а минатата година во септември објавија дека се разведуваат.

На сето тоа и претходела расправија во приватен авион, кога Пит, како што тврди актерката, физички го нападнал нивниот најстар син, еден од нивните шест деца, тинејџерот Медокс.

Џоли, како што изјавуваат во Холивуд, веднаш во медиумите дала детали од тој инцидент, за судовите да ги сврти во своја корист и да добие целосно старателство над децата. Пит беше под истрага на социјалните служби и ФБИ, а Холивуд застана на негова страна. Сите обвиненија на крајот беа отфрлени.

„Во блиска иднина очекувајте интервју во кое Анџелина повторно ќе зборува за тоа како Бред е прекрасен татко и како до крајот ќе остане член на семејството, како и прва фотографија од насмеаното семејство на некое патување. Таа е кралица за “наместени“ фотографии и манипулации“ – изјавуваат американските ПР експерти.

Запознајте ја најновата Инстаграм сензација – Преубавата Италијанка Силвија Карузо (фото)

Италијанката Силвија Карузо е новата ѕвезда на Инстаграм, а вниманието на јавноста го привлече со своите сексапилни фотографии.

Како најдобар адут, таа го издвојува својот задник.

Италијаните веќе ја обожаваат, а светот и се воодушевува на 20 годишната манекенка Силвија Карузо.

Освен со моделинг, убавата бринета се занимава со водителство и успешно го води својот блог за патување.

 

Morning 🥀 Sunday ! @tigermist #silvialicius #silviacaruso

A post shared by Silvia Caruso (@silvialicius) on

Со самото тоа, на својот Инстаграм редовно објавува фотографии од најразлични луксузни дестинации, а истакнува дека е вистински авантурист и вљубеник во модата.

 

BABE SQUAD 💛💙🧡❤️ #silvialicius #silviacaruso

A post shared by Silvia Caruso (@silvialicius) on

Образованието и е исто така важно, па Силвија студира на студиите за комуникологија во Рим.

 

 

Bongiorno a tutti ❤️ vi è piaciuta la puntata di ieri? #silviacaruso #silvialicius

A post shared by Silvia Caruso (@silvialicius) on

Славниот актер и рокер доживеа нова трансформација (фото)

Познатиот холивудски актер и музичар, миленик на понежниот пол, Џони Деп, кој во последните години најчесто го гледаме во улогата на капетанот Џек Спероу во филмскиот серијал „Пирати од Карибите“, често во текот на кариерата го менуваше имиџот.

Секогаш обидувајќи се неговиот изглед да биде повпечатлив и автентичен, Деп овојпат се одлучи за нешто подрастична промена.

Eден од поновите проекти на Деп е хард рок бенд, поточно супергрупа, „Hollywood Vampire”, која ја формираше во 2015 година со познатите музичари, пејачот Алис Купер и гитаристот Џо Пери.

На актуелната турнеја на бендот, актерот и гитаристот, тргна со нова фризура.

 

Canada the other night

A post shared by Johnny Depp (@johnnydeppofficial) on

На аукција најстарите вина на светот – цени и до 20.000 евра

Во Франција на аукција наскоро ќе се најдат три шишиња од жолтото вино „Арбоа“ од 1774 година, кое спаѓа меѓу најстарите вина во светот.

Во Франција на аукција наскоро ќе се најдат три шишиња од жолтото вино „Арбоа“ од 1774 година, кое спаѓа меѓу најстарите вина во светот.

Аукциската куќа „Жира Еншере“, вредноста на вината по шише ја проценува на околу 15.000 до 20.000 евра, пренесува „Ројтерс“.

„Експертите во 1994 година го пробаа ова вино и му дадоа оцена 9.4 од можните десет“, изјави акционерот Филип Етјеван.

Слично шише со вино во 2011 година се продаде за 57.000 евра на аукција.

притисни ентер