Амал Клуни блеска во бременоста!

Сопругата на Џорџ Клуни вчеравечер се појави на хуманитарен настан во Њујорк.
Амал и Џорџ очекуваат близнаци кои ќе се родат летово. 

Амал ужива во бременсота и засега не се откажува од високите и тенки потпетици.

Денеска се упати кон ОН во елегантен црн костум со високи потпетици.

Pretty: Her raven-coloured locks were worn down flowing over her shoulders as she accentuated her natural looks with a swipe of pink lip

Во неодамнешно интервју Амал изјави дека има прекрасен брак, а публицитетот кој нејзиниот славен сопруг и го донесе само може да и помогне во работата, да даде јавност на проблемите кои таа ги решава.

Но, некои од нејзините работни обврски поради бременоста ќе бидат ставени настрана. Така на пример, Амал нема да патува во земјите каде има опасност и конфликти, а тоа обично го прави кога решава случаи на трговија со луѓе. Џорџ Клуни уште минатиот месец изјави дека идните родители во овој период ќе ги избегнуваат можните ризици.

Building a family: She has been pushed into the spotlight thanks to her high-profile marriage to 55-year-old actor George Clooney, with whom she is currently expecting twins


На девојката за роденден и подарил букет од банкноти вреден 52.300 долари

Маж во Кина на својата девојка за роденден и подарил букет направен од банкноти во вредност од 320 илјади јуани, односно 52. 300 долари.

Како што пишува „Чонгпинг Морнинг пост“ мажот направил огромен букет од банкноти во облик на срца, кои и ги подарил на девојката.

Се додава дека вкупно седум лица повеќе од 10 часа поминале во правење на овој букет.

Иако неговата девојка многу се израдувала на подарокот, мажот би можел да биде казнет поради обвинение дека и “нанел навреда“ на домашната валута, која според кинескиот закон мора да се чува.

Сепак, многу луѓе преку социјалните мрежи навеле дека ова е многу убав начин да се израдува девојката или саканата личност, додека некои веруваат дека можел да подготви многу поедноставен подарок.

Фармер убил мистериозно суштество, научниците во чудо (фото)

„Ушите му беа преголеми, нозете прекратки, канџите предолги. Стапалата мали, крзното изгледа чудно. Нешто не е во ред со ова суштество“ – изјавиле научниците.

Еден фармер во Монтана убил суштество кое наликува на волк, откако го забележал во близина на својот добиток.

Сепак, официјалните лица изјавуваат дека не станува збор за волк или куче.

„Нема да знаеме што е се додека не стигнат резултатите од ДНК тестирањето“ – изјавил Брус Ошли, портпарол на Одделението за риби, диви животни и паркови на Монтана.

Една од теориите е дека животното настанало со вкрстување на волк и куче. Според други теории, станува збор за млад гризли или хибрид којот.

Одделението за риби, диви животни и паркови на Монтана соопшти дека станува збор за женка која му припаѓа на семејството на кучевидни ѕверови. Тоа вклучува кучиња, лисици, којоти и волци.

Инаку, ловот на волци е дозволен во оваа американска сојузна држава, па така секој граѓанин има право да убие волк доколку се најде на неговиот имот.

Според проценките на експертите, ширум Монтана во моментов живеат околу 900 волци.

Вообичаено утро на островот Палма де Мајорка

Девојка си порачува за јадење во ресторан.

Британка си порачува  храна во Мекдоналдс, откако била на некоја забава.

Германскиот весник Билд ја објавил оваа фотографија со коментар дека се работи за Британка која се појавила вака облечена во недела во 11 часот наутро.

притисни ентер