Жешка насловна на Вог: Супер манекенките во прегратка!

Двете холандски супер манекенки Дозен Кро и Лара Стоун застанаа пред објективот на Марио Тестино од што произлезе една од најпровокативните насловни на холандското издание на Вог досега!
Без ниту едно парче облека на себе, манекенките под портокаловиот филтер на Тестино изгледаат неверојатно заводливи!

Don't mind us: An obligatory cover shot proves to be an aesthetic continuation, with Lara and Doutzen locked in a passionate embrace as they turn their delicately proportioned faces to the camera 


Во јубилејното издание на Вог има уште подеднакво провокативни фотографии од Лара и Дозен.


Revealing: Another, equally revealing shot finds the models offering his camera a coquettish stare as they stand side by side against a stark white backdropИнтересно е што ниту една од овие манекенки не очекувала да постигне успех на светските модни писти.

Дозен за прв пат се појавува на сцената на модниот свет во 2003-та со помош на агенцијата „Paparazzi Model Management “ и без да очекува никаков успех - постигнува огромна слава. Лара пак признава дека долго време за себе сметала дека воопшто не е атрактивна!Cover girls: Doutzen and Lara star in a racy snap on the premier fashion magazine cover taken by star photographer Mario Testino, who also attended the launch part

/извор: Дејли меил

На девојката за роденден и подарил букет од банкноти вреден 52.300 долари

Маж во Кина на својата девојка за роденден и подарил букет направен од банкноти во вредност од 320 илјади јуани, односно 52. 300 долари.

Како што пишува „Чонгпинг Морнинг пост“ мажот направил огромен букет од банкноти во облик на срца, кои и ги подарил на девојката.

Се додава дека вкупно седум лица повеќе од 10 часа поминале во правење на овој букет.

Иако неговата девојка многу се израдувала на подарокот, мажот би можел да биде казнет поради обвинение дека и “нанел навреда“ на домашната валута, која според кинескиот закон мора да се чува.

Сепак, многу луѓе преку социјалните мрежи навеле дека ова е многу убав начин да се израдува девојката или саканата личност, додека некои веруваат дека можел да подготви многу поедноставен подарок.

Фармер убил мистериозно суштество, научниците во чудо (фото)

„Ушите му беа преголеми, нозете прекратки, канџите предолги. Стапалата мали, крзното изгледа чудно. Нешто не е во ред со ова суштество“ – изјавиле научниците.

Еден фармер во Монтана убил суштество кое наликува на волк, откако го забележал во близина на својот добиток.

Сепак, официјалните лица изјавуваат дека не станува збор за волк или куче.

„Нема да знаеме што е се додека не стигнат резултатите од ДНК тестирањето“ – изјавил Брус Ошли, портпарол на Одделението за риби, диви животни и паркови на Монтана.

Една од теориите е дека животното настанало со вкрстување на волк и куче. Според други теории, станува збор за млад гризли или хибрид којот.

Одделението за риби, диви животни и паркови на Монтана соопшти дека станува збор за женка која му припаѓа на семејството на кучевидни ѕверови. Тоа вклучува кучиња, лисици, којоти и волци.

Инаку, ловот на волци е дозволен во оваа американска сојузна држава, па така секој граѓанин има право да убие волк доколку се најде на неговиот имот.

Според проценките на експертите, ширум Монтана во моментов живеат околу 900 волци.

Вообичаено утро на островот Палма де Мајорка

Девојка си порачува за јадење во ресторан.

Британка си порачува  храна во Мекдоналдс, откако била на некоја забава.

Германскиот весник Билд ја објавил оваа фотографија со коментар дека се работи за Британка која се појавила вака облечена во недела во 11 часот наутро.

притисни ентер