Џо Манганиело: Многу ја сакам мојата сопруга!

Џо Манганиело открива дека ја прелетал цела Америка за да отиде на првиот состанок со Софија Вергара.
Манганиело и Вергара се верија на Божиќ 2014 година, а пред тоа се забавуваа само 6 месеци.

Но тој вели дека и пред да бидат заедно, како да знаел дека таа е вистинската жена за него.

Првиот потег го направил уште пред 44 годишната Вергара да соопшти дека ја раскинала врската со Ник Лоеб.

А кога таа се раздели од Лоеб, и кога Џо слушнал дека е слободна, тој ја прелетал цела Америка за да ја покани Вергара на состанок!

За годишнината и напишал книга од 40 страници! 

Ова 40 годишниот Џо Манганиело го откри за најновиот број на „Космополитан“.

- Кога дознав дека е слободна, веднаш го најдов нејзиниот телефон од Џеси Тајлер Фергусон ( колега на Вергара од серијата „Модерно семејство“) и одлетав до Њу Орлеанс за да ја изведам на состанок - вели Џо.

По овој состанок тие се забавуваа 6 месеци, се верија, а во ноември 2015 стапија во брак.

Џо вели дека откако ја запознал Софија како сочувствителна и внимателна жена, не ни помислил дека му треба повеќе време да ја земе за сопруга.

- Јас и Софија секогаш го ставаме доброто на другиот пред сопственото. На годишнината и напишав 40 страници за тоа како сме се запознале, за нас... ја сакам мојата сопруга многу! - вели актерот.

'I love my wife a lot': He also admitted he wrote Sofia a 40-page book for their one year anniversary, which confessed his love and discussed their initial romance

- Најдобриот совет што сум го добил за жените доаѓа од мој добар пријател. Тој ми рече: Кога ќе дојде до кавга, дали сакаш да бидеш во право или среќен! Јас секогаш избирам да бидам среќен! - вели Манганиело.

Софија Вергара ја заслужи титулата на најплатена ТВ актерка според рангирањето на Форбс - за улогата на Глорија Притчет во серијата „Модерно семејство“ која се емитува веќе осма сезона, таа заработи 43 милиони долари.

Image result for модерн фамили

Запознајте ја најновата Инстаграм сензација – Преубавата Италијанка Силвија Карузо (фото)

Италијанката Силвија Карузо е новата ѕвезда на Инстаграм, а вниманието на јавноста го привлече со своите сексапилни фотографии.

Како најдобар адут, таа го издвојува својот задник.

Италијаните веќе ја обожаваат, а светот и се воодушевува на 20 годишната манекенка Силвија Карузо.

Освен со моделинг, убавата бринета се занимава со водителство и успешно го води својот блог за патување.

 

Morning 🥀 Sunday ! @tigermist #silvialicius #silviacaruso

A post shared by Silvia Caruso (@silvialicius) on

Со самото тоа, на својот Инстаграм редовно објавува фотографии од најразлични луксузни дестинации, а истакнува дека е вистински авантурист и вљубеник во модата.

 

BABE SQUAD 💛💙🧡❤️ #silvialicius #silviacaruso

A post shared by Silvia Caruso (@silvialicius) on

Образованието и е исто така важно, па Силвија студира на студиите за комуникологија во Рим.

 

 

Bongiorno a tutti ❤️ vi è piaciuta la puntata di ieri? #silviacaruso #silvialicius

A post shared by Silvia Caruso (@silvialicius) on

Славниот актер и рокер доживеа нова трансформација (фото)

Познатиот холивудски актер и музичар, миленик на понежниот пол, Џони Деп, кој во последните години најчесто го гледаме во улогата на капетанот Џек Спероу во филмскиот серијал „Пирати од Карибите“, често во текот на кариерата го менуваше имиџот.

Секогаш обидувајќи се неговиот изглед да биде повпечатлив и автентичен, Деп овојпат се одлучи за нешто подрастична промена.

Eден од поновите проекти на Деп е хард рок бенд, поточно супергрупа, „Hollywood Vampire”, која ја формираше во 2015 година со познатите музичари, пејачот Алис Купер и гитаристот Џо Пери.

На актуелната турнеја на бендот, актерот и гитаристот, тргна со нова фризура.

 

Canada the other night

A post shared by Johnny Depp (@johnnydeppofficial) on

На аукција најстарите вина на светот – цени и до 20.000 евра

Во Франција на аукција наскоро ќе се најдат три шишиња од жолтото вино „Арбоа“ од 1774 година, кое спаѓа меѓу најстарите вина во светот.

Во Франција на аукција наскоро ќе се најдат три шишиња од жолтото вино „Арбоа“ од 1774 година, кое спаѓа меѓу најстарите вина во светот.

Аукциската куќа „Жира Еншере“, вредноста на вината по шише ја проценува на околу 15.000 до 20.000 евра, пренесува „Ројтерс“.

„Експертите во 1994 година го пробаа ова вино и му дадоа оцена 9.4 од можните десет“, изјави акционерот Филип Етјеван.

Слично шише со вино во 2011 година се продаде за 57.000 евра на аукција.

притисни ентер