Меланија Трамп е несреќна прва дама!

Меланија Трамп е несреќна во која насока и се одвива животот откако стана прва дама - тврдат нејзини пријатели за US Magazine. Еве зошто.
- Ваквиот живот не беше нејзиниот сон. Тоа е сонот на Доналд - вели Филип Блох, близок пријател на Меланија Трамп за US Magazine.

Меланија се пресели во САД во потрага по кариера во модниот свет. Таа е несреќна во која насока и се заврте животот, тажна е  - велат семејни пријатели на првата дама.

Меланија живее во Њујорк додека нејзиниот син Барон да заврши со училиштето во кое не и е дозволено да го вози самата. Дури ни Барон не успева да ја извлече од дома од каде таа не сака по никоја цена да излезе - пишуваат медиумите. Џими Кимел на 8 февруари рече дека таа е „заробена како Рапунзел во палатата на Трамп“.

Првите денови како прва дама поминуваат со непријатности за Меланија - веќе  на 9 февруари Вог се соочи со закани за бојкот откако Ана Винтур најави дека очекува првата дама да се појави на насловната на магазинот. А во тек е и нејзиниот спор со Дејли мејл кој го поведе за вести во врска со нејзиното минато, и создаде доста критичари кои велат дека таа од новата позиција сака да заработи преку тужење на медиуми!

Сите забележуваат дека Меланија сеуште не организирала ни еден прием како прва дама, додека нејзината претходничка Мишел Обама во првите неколку недели по инаугурацијата на нејзиниот сопруг, приреди два!

Борбата уште трае – Анџелина Џоли во битка за децата со Бред Пит

Холивудската ѕвезда Анџелина Џоли е бесна на поранешниот сопруг Бред Пит .

Џоли нема да може да ги изнесе децата надвор од САД. 52- годишната Анџелина треба да замине во Лондон на подолг период , поради снимањето на продолжението на филмот ,,Грдата самовила “.

Таа сакаше да ги земе и децата , но судот не и дозволи се додека не биде завршена судската постапка за утврдување на старателството над децата. Анџелина  била уверена дека ќе ги однесе во Лондон 16 – годишниот Медокс, една година помладиот Пакс, 13 – годишната Захара, 11 – годишната Сил и деветгодишните близнаци Вивијан и Нокс.

Борбата околу старателството врз децата поранешниот брачен пар ,,Бранџолина “ го води од септември 2016 , кога Анџелина поднесе докуманти за развод .

Промовирана официјалната химна за Мундијалот 2018 (ВИДЕО)

Официјалната химна на Светското фудбалско првенство во Русија, „Live it up“ веќе е веќе објавена.

Исполнители на нумерата се Вил Смит, Ера Истрефи и Ники Џем, а свој удел има и Ди-Џеј Дипло.

Песната е веќе поставена на различни платформи и на социјални мрежи.

Во Италија подготвена најголемата пица на светот (ВИДЕО)

Сто италијански мајстори беа дел од уривањето на рекордот во приготвување на најголемата пица наполитана на светот.

Италијанскиот затворен специјалитет, долг осум метри беше подготвен во Неапол , а за него беа употребени 83 килограми брашно, 50 килограми моцарела, 20 килограми доматно пире и 15 килограми салама.

 Пицата, која се подготвуваше и печеше 4 час, потоа беше поделена на присутните на настанот.

притисни ентер