Македонското знаме на „Триумфалната порта“ (ВИДЕО)

Боите на македонското знаме осамнаа на Триумфалната порта во Париз. Во Франција денеска почнува Светското првенство во ракомет, на кое настапува и Македонија.
Организаторот на најдобар можен начин се погрижи да ги претстави 24-те земји учеснички, преку боите на знамињата, кои синоќа ја осветлуваа Триумфалната капија, глетка што привлече огромно внимание кај парижани, но и кај многубројните туристи. 

Македонија која на ова Светско првенство е предводена од селекторот Лино Червар стартува утре против Тунис, а потоа следат пресметките против Ангола, Словенија, Шпанија и против Исланд на 19 јануари. 

Црвено-жолтите од вчера се во градот Мец, каде што ќе ги играат натпреварите во групата. Македонската репрезентација е спој на младост и искуство, а селекторот Червар одлучи во Франција да поведе дури седум дебитанти, во замена на искусните Борко Ристовски, Ацо Јововски, Немања Прибак.  Најдобар пласман во досегашните учества на мундијалите, македонските репрезентативци изборија во Катар 2015 година кога беа деветти. Ракометниот мундијал почнува вечерва со мечот меѓу домаќинот и бранител на титулата Франција И Бразил.Мундијалот ќе започне денеска и ќе се игра до 29 јануари.

Ваква невеста досега никогаш не сте и нема да видите!(видео)

Том Гарднер ја чекал својата идна сопруга Бетх да дојде до олтарот, но кога се свртел останал шокиран. Ова дефинитивно не е венчавка каква што очекувал.

Поради старите обичаи не можел да ја види невестата до тој момент. Тоа се нарекува “first look” (прв поглед).

Обично сопрузите се оние кои прават шеги на сметка на сопругите но тоа се сменило во ова видео. Тоа што е интересно е дека оваа венчавка почнува како и секоја друга, но тогаш се случува луд пресврт какво што никој не очекувал.

Видеото станало вирално и луѓето го делат со своите пријатели и семејствата. Дали вие ова би го направиле на вашата венчавка?

Неверојатно операции кои се изведени на човековото тело (видео)

Медицината прави чуда.

Едно до најголемите човечки чуда дефинитивно е медицината. Операциите кои денес се изведуваат порано биле научна фантастика пред неколку децении. Токму некои од неверојатните операции за кои може повеќе да дознаете вклучуваат и спојување на преполовен рбетен столб, операција изведена во матка и други.

Повеќе ништо не е научна фантастика, а овие операции се успешно изведени и луѓето преживеале.

Во продолжение погледнете некои од најбизарните операции кои се изведени на човечкото тело.

Една состојка која сите ја имаме во кујна прави чуда за вашата коса и не станува збор за маслиново масло

Понекогаш најдобрите производи за убавина се кријат, онаму каде никогаш не би очекувале, во вашите кујнски плакари.

Сигурно сте слушнале до сега за сите “магични” својства на маслиновото масло за нега на косата и хидратација на косата, но се чини дека уште една клучна состојка за салатите е одлична подготовка за нега на коса.

Станува збор за јаболковиот оцет, кој има корисен ефект врз косата, меѓу другото, и темелно чистење на темето. Јаболковиот оцет, исто така, помага во зајакнување на косата, го поттикнува растот на косата, ги отстранува остатоците од другите производи и помага во отстранувањето на првутот. Исто така, нема да ја наруши pH рамнотежата на косата и ќе и даде здрав сјај се до врвовите.

Морате да признаете дека листата на придобивките кои и ги овозможува јаболковиот оцет на вашата коса е навистина долга и тешко дека во продавниците ќе најдете производ кој може да се мери со ова “чудо” од кујната.

притисни ентер