Успеал да ги посети децата за празниците, но синот одбил да го види

Изгледа Бред Пит успеал да ги посети своите деца во текот на празниците.
Драмата околу најпознатиот холивудски пар не стивнува.

Упорноста на Анџелина Џоли децата да бидат со неа во текот на празниците се исплатела, па престојувале во Колорадо, што на нивниот татко Бред Пит му паднало многу тешко.

Меѓутоа, некои извори тврдат дека актерот сепак успеал да ги види, но само еднаш. Како што наведуваат странските медиуми, во текот на средбата не присуствувале сите деца.

Наводно, најстариот син Медокс одбил да се види со својот татко.

Неодамна се пишуваше дека Анџелина е во многу лоша состојба и оти има само 35 килограми.

Веднаш потоа беа објавени фотографии на кои се гледа дека ужива со децата во Колорадо.

Фабрика на Форд ги симулира сите временски услови

Кога произведувате автомобили тие мораат да ги исполнат временски услови во различните делови на светот.

Американскиот автомобилски гигант Форд оди чекор напред со својата нова фабрика во Келн за тестирање на автомобили во различни временски услови.

Овој погон нема да биде идентична замена за Антартикот или „пеколот“ на Долината на смртта , но е пристојна алтернатива.  

Фабриката поседува воздушен тунел, способен да симулира силни врнежи од снег на надморска височина од 5200 метри, што е висината на која се наоѓа базниот камп на северниот дел на кровот на светот Монт Еверст.

Во погонот се симулираат и различни временски услови и температура од – 4- до + 55 степени Целзиусови, а може да произведе и влажност на воздухот од 95 проценти. Во исто време може да се тестираат десет автомобили.

Форд во оваа фабрика во Келн ќе ги тестира своите автомобили на  безбедност, издржливост, удобност, електрични перформанси, запирање, греење на кабината и клима.

Скокнал пред камион кој брзо возел по автопатот (видео)

Саудиецот, кој стана хит на социјалните мрежи, откако беше снимен како скока пред камион, уапсен е неколку часа подоцна.

Неименуваниот маж стоел во багажникот на автомобилот паркиран покрај патот, а потоа скокнал пред камионот.

Возачот успеал да го заобиколи, делумно преминувајќи во другата лента.

Саудиецот поминал без повреди, но неколку часа подоцна е лишен од слобода.

Од полицијата е соопштено дека станува збор за тинејџер кој го загрозил својот живот и животите на останатите учесници во сообраќајот и поради тоа ќе биде санкциониран.
 

Скандал по кралската венчавка- братучедот на војвотката Меган фатен со нож

Братучедот на војвотката од Сасекс , Меган вечерта по кралската венчавка бил фатен со нож во дискотека во Лондон.

Братучедот на војвотката од Сасекс , Меган , Тајлер Дули бил фатен од полицијата вооружен со нож во ноќен клуб во Лондон. Тој избегал од обезбедувањето , но полицијата го нашла во хотел , каде на полицајците им предал и бибер спреј.

Рекол дека ножот и спрејот му биле потребни за самоодбрана. Полицијата го потврдила инцидентот и според соопштението од Скотланд Јард , братучедот на Меган поминал со предупредување ,

Инаку , Тајлер Дули поседува плантажа за производство на марихуана во американската држава Орегон.

притисни ентер