Сијамските близначиња се видоа за прв пат!

14 месечните Џејдон и Анајас поминаа низ 27 часовна операција. Тие беа споени со главите, а сега се разделени и добри!
Родителите на Џејдон и Анајас беа пред тешка одлука и мораа да се соочат со ризиците од операцијата. Никој не знаеше со сигурност да каже дали двете деца ќе ја поднесат операцијата и дали ќе закрепнат како што треба. Но се случи чудо. Без никаков проблем прво закрепнуваше Анајас, а неговиот брат имаше тешка инфекција, но сега и Џејдон е добар!

По само 6 недели децата се преместени од болницата на клиника за рехабилитација.

- Историски, ова е најбрзото заздравувањ е - изјави нивниот лекар д-р Џејмс Гудрих за Си Ен Ен.

Фотографијата ги покажува децата кога за прв пат се виделе еден со друг.

- Тие само се гледаа и молчеа. Беше извонредно. Мислам дека се препознаа по звукот. Никогаш претходно не се виделе - вели нивната баба Кристин.

twins-2


На двете деца им се извадени завоите, а нивната мајка Никол Мекдоналд, која постојано беше позитивна, е пресреќна.


- Моето срце треба уште да порасне да ја собере љубовта што ја чувствувам а вас двајцата - напиша Никол на Фејсбук и постави снимка од 14 секунди на која нејзините синови весело си комуницираат и се доприраат со рачињата!


/извор: hellomagazine.com

Повеќе не личи на себе: Една од најубавите жени на светот во непрепознатливо издание (фото)

Преубавата руска манекенка Ирина Шајк се појави на еден елитен моден настан кој го организираше магазинот „Вог“, а нејзиното издание изненади многумина.

Некогашниот жежок сексапил го замени со многу поскромен изглед.

Супермоделот Ирина Шајк пред повеќе од година дена стана мајка на девојчето Ли, а таа и сопругот Бредли Купер се посветија на семејниот живот и немавме прилика да ги гледаме често во јавноста.

Сега кога се појави на забавата на шпанското издание на „Вог“, според коментарите, овој пат не ги добила најдобрите оценки за изгледот.

Иако Русинката го задржа совршениот изглед, нејзиниот моден стил заедно со фризурата делуваат некако промашено.

Виолетовиот фустан поради кројот би бил карактеристичен за некоја госпоѓа во постари години.

Откако фотографиите се појавија во медиумите, на социјалните мрежи повеќето мажи се сложија дека Ирина овој пат навистина се “збабила“.

Foto: Getty

Рапер снимал спот за песна, па во кадрите фатил и смрт во живо (видео)

Раперот Дон Деј се решил да ја екранизира својата најнова песна „Hablando con la Luna”, а идеална локација за снимање пронашол на егзотична локација во Еквадор.

Така, Дон Деј со својот креативен тим дошол до подножјето на водопадите Лагуна Салто де Оро. И додека организацијата се одвивала по планот, а снимателите бележеле неверојатни кадри, набргу се случила голема трагедија.

 

 

Mirar atrás no es malo, regresar atrás eso es malo 💯💡🆗

A post shared by Don Day 🇪🇨💎 (@diamantedonday) on

Додека раперот бил свртен со грбот и снимал сцена за спотот, неговата екипа присуствувала на ужасна сцена.

Имено, еден маж, како што се претпоставува, се лизнал и паднал од врвот на водопадот, а од здобиените повреди починал на лице место.

На снимката може да се види како туристите веднаш притрчале за да го извлечат од водата, но за жал му немало спас.

Како што навеле сведоците, починатиот маж, кој подоцна бил идентификуван како Карлос Понтон (33), бил дел од туристичката група која немала никаква врска со снимањето на видео спотот.

 

Бизарна статуа на актер се појави среде Лондон (фото)

Статуа на холивудскиот актер Џеф Голдблум, со висина од три метри, се појави покрај лондонскиот Тауербриџ.

Холивудскиот актер Џеф Голдблум добил огромна статуа која е претставена во Потерс филд парк во Лондон.

Британците на овој начин се решиле да го прослават 25-тиот роденден на научно фантастичниот филм „Паркот Јура“ (Jurassic Park) кој го режираше Стивен Спилберг, а во кој Џеф го глуми доктор Иан Малком.

 

Статуата го прикажува Џеф како лежи настрана во наведната положба, со раскопчана кошула, а претставува рекреација на неговата позната поза од блокбастерот со диносаурусите.

 

Откако е поставена обожавателите редовно доаѓаат да ја посетат.

Околу неа се поставени дури и лежалки, но за жал таа нема да остане тука трајно бидејќи станува збор за привремена инсталација.

притисни ентер