Хит во Венецуела: Голи професорки предаваат англиски (видео)

Учењето на некој странски јазик може да биде долга и макотрпна работа, а за да го олеснат, па и разубават, во Венецуела започнале часовите по англиски преку интернет да ги држат целосно голи професорки.
Идејните творци на проектот „Naked language”, кој се емитува на специјален интернет канал, изјавуваат дека целта им е со атрактивни модели, професорки по странски јазик, да го привлечат вниманието на учениците.

„Јасно е дека заинтересираните кои сакаат да научат англиски нема да одолеат да гледаат во професорката“ – изјави тие, наведувајќи дека очекуваат нивниот нов интернет канал да постигне голем успех.

Необичните методи во Венецуела ги поддржа и перуанскиот сајт „Trome”, кој наведе дека голите професорки ги поместуваат границите за изучување на странските јазици, што може да биде навистина ефективно.

„Традиционалниот начин на учење во многу случаи не дава задоволителни резултати“ – наведуваат на сајтот.

Промо видеото кое е објавено на сајтот „Desnundando las Notisijas” прикажува еден пример како би изгледал часот по англиски со атрактивните дами, кои се целосно голи. Сите тие изгледаат како модели.

Сајтот „Desnudando las notisijas” наведува дека нивните студенти после завршувањето на курсот ќе добијат сертификат кој ќе биде признаен низ целиот свет.


Бразилец го поминал половина свет со ,,Буба “ за да стигне на Мундијалот (ВИДЕО)

Бразилецот Науро Жуниор поминал 15 000 километри со својата ,,VW Буба “ од 1968 година , за да стиге во Русија на Светското првенство.

Науро раскажува за руската телевизија дека кога бил мал татко му не сакал да го однесе на Мундијалот во Аргентина , велејќи му дека е далеку .

Затоа тој веднаш по завршувањето на Светското првенство во Бразил во 2014 почнал со подготовките на неговата ,,Буба”  .

Пропатувал цели 15 000 километри , а уште долг пат го чека низ Русија , каде не испушта ниеден натпревар на својата репрезентација.  Вели дека автомобилот , иако стар 50 години , одлично го служи.

Бентли подготвува SUV купе возило

Спортскиот оф роуд изглед на возилата (SUV) полека но сигурно ги освои љубителите и на луксузните автомобили.

Откако Audi го претстави неодамна својот нов модел Q8, и Volkswagen најави уште еден SUV од класата. Станува збор за Bentley Bentayga Sport, за кој се најавува дека ќе биде повеќе спортски модел во однос на стандардната верзија.

Главна одлика на новиот модел ќе биде линијата на покривот , што ќе се повлекува како во останатите купе возила. Тоа ќе влијае на висината на покривот над задното седиште , како и на капацитетот на багажникот.

Bentley неодамна најави уште посилна верзија со ознака Speed , најверојатно со засилен W12 агрегат.

Сок кој ги топи килограмите! (рецепт)

Станува збор за сок од три состојки кој го намалува чувството на глад, го чисти организмот од токсини, го забрзува метаболизмот, дава енергија и помага на телото да се ослободи од вишокот на масти.

Состојки:

– чаша свеж сок од грејпфрут

– 2 лажички јаболков оцет

– 1 лажичка мед

Начин на подготовка:

Сите состојки ставете ги во блендер , се додека не добиете хомогена смеса. Овој сок треба да го пиете пред сите три големи оброци(појадок, ручек, вечера). Постапката треба да ја повторувате секој ден, седум дена по ред, па потоа треба да направите пауза од една недела, па да ја повторите постапката. Доколку не можете да го поднесете вкусот на грејпфрут секој втор ден заменете го со сок од свежи портокали.

притисни ентер