Барбиката од Украина воопшто не се разликува од куклата - тврди се е природно освен градите!

Украинката Валерија Лукјанова може да ги уплаши оние што ќе ја сретнат бидејќи нема да знаат дали гледаат жива жена или кукла!
29 годишната манекенка, откако „го среди“ лицето, напорно вежбала да направи стомачни мускули и да ја истенчи половината. Со долгите нозе кои и ги дала мајката природа - таа повеќе во ништо не се разликува од куклата барбика.

Real-life Barbie Doll Valeria Lukyanova has stepped back into the public eye after a six month hiatus with a racy new photo shoot (pictured)


- Сакам да бидам како Амазонка! Не ми се допаѓа повеќе моето тело, треба да направам мускули - вели Валерија.


Last year, Valeria claimed she no longer liked her thin frame, and decided instead that she wanted to build 'muscle' so as to emulate an Amazonian female warrior


Валерија е мажена со бизнисменот Дмитри Шкрабов.Valeria's millions of fans around the world are likely thrilled to have their idol back doing what she does best, posing up a storm in barely any clothes


Валерија инсистира дека нема направено никаков зафат со пластична хирургија, освен на градите.

Минатиот ноември таа тврдеше дека била нападната од двајца мажи кои ја удирале и се обиделе да ја задават, по што помина извесно време во болница. Многумина се посомневаа во нејзината верзија и сметаат дека тие денови била на пластични операции. Но таа негира.

Има милиони фанови кои сметаат дека е најубавата жена на светот!


Повеќе не личи на себе: Една од најубавите жени на светот во непрепознатливо издание (фото)

Преубавата руска манекенка Ирина Шајк се појави на еден елитен моден настан кој го организираше магазинот „Вог“, а нејзиното издание изненади многумина.

Некогашниот жежок сексапил го замени со многу поскромен изглед.

Супермоделот Ирина Шајк пред повеќе од година дена стана мајка на девојчето Ли, а таа и сопругот Бредли Купер се посветија на семејниот живот и немавме прилика да ги гледаме често во јавноста.

Сега кога се појави на забавата на шпанското издание на „Вог“, според коментарите, овој пат не ги добила најдобрите оценки за изгледот.

Иако Русинката го задржа совршениот изглед, нејзиниот моден стил заедно со фризурата делуваат некако промашено.

Виолетовиот фустан поради кројот би бил карактеристичен за некоја госпоѓа во постари години.

Откако фотографиите се појавија во медиумите, на социјалните мрежи повеќето мажи се сложија дека Ирина овој пат навистина се “збабила“.

Foto: Getty

Рапер снимал спот за песна, па во кадрите фатил и смрт во живо (видео)

Раперот Дон Деј се решил да ја екранизира својата најнова песна „Hablando con la Luna”, а идеална локација за снимање пронашол на егзотична локација во Еквадор.

Така, Дон Деј со својот креативен тим дошол до подножјето на водопадите Лагуна Салто де Оро. И додека организацијата се одвивала по планот, а снимателите бележеле неверојатни кадри, набргу се случила голема трагедија.

 

 

Mirar atrás no es malo, regresar atrás eso es malo 💯💡🆗

A post shared by Don Day 🇪🇨💎 (@diamantedonday) on

Додека раперот бил свртен со грбот и снимал сцена за спотот, неговата екипа присуствувала на ужасна сцена.

Имено, еден маж, како што се претпоставува, се лизнал и паднал од врвот на водопадот, а од здобиените повреди починал на лице место.

На снимката може да се види како туристите веднаш притрчале за да го извлечат од водата, но за жал му немало спас.

Како што навеле сведоците, починатиот маж, кој подоцна бил идентификуван како Карлос Понтон (33), бил дел од туристичката група која немала никаква врска со снимањето на видео спотот.

 

Бизарна статуа на актер се појави среде Лондон (фото)

Статуа на холивудскиот актер Џеф Голдблум, со висина од три метри, се појави покрај лондонскиот Тауербриџ.

Холивудскиот актер Џеф Голдблум добил огромна статуа која е претставена во Потерс филд парк во Лондон.

Британците на овој начин се решиле да го прослават 25-тиот роденден на научно фантастичниот филм „Паркот Јура“ (Jurassic Park) кој го режираше Стивен Спилберг, а во кој Џеф го глуми доктор Иан Малком.

 

Статуата го прикажува Џеф како лежи настрана во наведната положба, со раскопчана кошула, а претставува рекреација на неговата позната поза од блокбастерот со диносаурусите.

 

Откако е поставена обожавателите редовно доаѓаат да ја посетат.

Околу неа се поставени дури и лежалки, но за жал таа нема да остане тука трајно бидејќи станува збор за привремена инсталација.

притисни ентер