Хорор во Тексас: Татко и маќеа изгладнувале и тепале 5 годишно дете кое живеело во шкаф!

Ужасната тортура над ова кутро дете пред полицијата била откриена од страна на најстариот син на маќеата на детето.
16 годишниот посинок на 24 годишниот Бредли Блејмаер ги пријавил очувот и мајка си Тами Блејмаер(33) во полиција. Тие држеле 5 годишно дете чиј биолошки татко е Бредли, заклучено во мал орман под скалите, го изгладнувале и го тепале.

Кога полицијата пристигнала во куќата на Блејмаер во Спринг, Тексас, Тами која била во шестиот месец од бременост, веќе избегала со 5 годишното дете и се засолнила во мотел. Но, ја нашле.

Детето кое било во ужасна состојба веднаш било пренесено во болница, а родителите уапсени.

- Во мојата 30 годишна работа не сум видел вакво нешто. Детето беше исклучително неухрането, коските му се гледаа под кожата, имаше модринки, гребаници. На грбот имаше излупена кожа. Ужасна, ужасна ситуација - изјави заменикот началник на полицијата Марк Херман за „Kens5 “.

Кутрото 5 годишно дете живеело во хорор секој ден, а најстариот син на Тами која има вкупно 6 деца, решил тоа да го открие откако се скарал со сопругот на неговата мајка, Бредли.

Ова се монструмите кои од животот на детето направиле пекол.

Horrific: The boy's father Bradley Bleimeyer (left) and stepmother Tammi (right) allegedly locked the five-year-old boy under the stairs and starved him


Жената е пуштена од притвор со кауција од 2 000 долари, а таткото на детето е задржан без кауција. Тој од поодамна и бил познат на полицијата и издржувал условна казна за кражба. Ќе одговараат за загрозување на животот на 5 годишното дете./ извор: Дејли меил

Човек нападнал мечок за да го спаси кучето....

„Нашата порака гласи: Апсолутно никогаш немојте тоа да го правите!“ – соопштуваат официјалните лица од канадскиот Национален парк Џаспер.

А “ова“ се однесува на инцидентот од 16 мај, кога човек скокнал врз американска црн мечок во обид да го спаси своето куче, кое искочило од прозорецот на неговиот автомобил и почнало да лае на дивото животно.

Мечокот потоа го нападнал несреќното куче, кое од неговите канџи не успеало да се извлече живо.

Сопственикот кој во обид да го спаси својот миленик, се приближил до мечокот и скокнал врз него во обид да го истера, за среќа, успеал да се извлече жив. Дури поминал и без гребнатинки!

Експертот на Националниот парк за комуникација со дивите животни, Стив Малком објаснува дека сопственикот на кучето има голема среќа и оти го спасило “фиксирањето врз пленот“.

„Мислам дека момчето успеало да го фати мечокот во момент додека се уште во целост не го усмртил кучето. Мечокот бил фокусиран на кучето, па дури потоа размислувал за сопствената одбрана“ – изјави Малком.

Тој наведува дека ова е прв случај на некој да му успее да се спаси од канџите на мечокот на ваков начин.


 

Оваа српска актерка е кума на Цеца Ражнатовиќ, а речиси никој и не знае за тоа (фото)

Овој детаљ многумина не го знаат.

Иако веројатно сте претпоставувале дека кума на Светлана Цеца Ражнатовиќ е некоја колешка од естрадата или некој од светот на политиката, всушност се работи за една српска актерка, пишува порталот Glossy.

Причина за тоа што не ја гледаме во друштво на Цеца или генерално во јавноста е што таа одредено време живеела во Америка, па со сопругот и синот сега се вратила во Србија.

Станува збор за актерката Љубинка Клариќ, која долга низа години е добра пријателка со Цеца, а тоа што ретко кој го знае е дека покрај пријателството ги спојува и кумство.

 

A post shared by Ljubinka Klaric (@ljubinkaklaric) on

Урнебесна фотографија на соблекувала на црногорска плажа ги запали социјалните мрежи (фото)

Со топлите летни денови луѓето едвај чекаат да отпатуваат на море за да се опуштат и одморат.

Македонци традиционално одат во Црна Гора во голем број, а токму една фотографија од Сутморе направила вистински хаос на социјалните мрежи.

Имено, на Фејсбук страната „Подгорички времеплов“ може да се види соблекувална сместена на врв на куп големи камења. На многумина им било смешно што соблекувалната е поставена токму таму, затоа што многумина туристи на плажата воопшто не може да дојдат до неа.

Започнаа да се редат коментари во кои се исмејува ваквата постапка: „Ова само зборува за тоа колкава сила е потребна кога вака  е донесено на плажа“, „Сталоне тука се пресоблекувал кога го снимал Алпинист...“, „Соблекувалната и пркоси на гравитацијата“, „Тоа е тој висок туризам“...

притисни ентер