Шарлиз Терон поради повреда на снимање мораше да го оперира вратот

Оскаровката Шарлиз Терон мораше да замине на операција откако на снимањето на новиот филм го повреди вратот.

Убавицата од Јужна Африка викендот е забележана како носи фластер на вратот на една манифестација во Беверли Хилс , откако пред неколку дена побарала лекарска помош ,поради удар во главата кој го добила на снимањето на новиот филм. 

-Шарилиз се повреди на снимање , повредата долго и создаваше повреди , по што мораше да побара помош од доктор , тој и наложи операција за да го реши проблемот со болката , откри извор близок на  убавата актерка.

По операцијата 38 годишната Терон се чувствува одлично.
„Ќе биде одлично. Шарлиз планира во следниот период да замине на рехабилитација и одмор за што побргу да заздрави, дополни истиот  изборот.  
Друг пријател на славната актерка истакна дека Шарлиз  не сака да го истакне инцидентот , поради тоа на црвениот тепих со марама се обиделе да го сокрие фластерот , но марамата сепак не ја постигнала целта и јавноста виде нешто што Терон не сакала да го покаже. 
притисни ентер