Алармантно: Само 6 првачиња во цела општина Кривогаштани

Тони Заткоски градоначалникот на општина Кривогаштани кандисува близу 600 ергени од кои 200 се од Кривогаштани да се женат, да создаваат семејство и да раѓаат деца.
Ергените ако се решат на брак  ќе добиваат градежно земјиште и пари од општинскиот буџет.  Проценките се дека за неколку години оваа општината со 12 села во кои живеат 6 илјади и 500 жители нема да постои.

Идната учебна година  во основното училиште ќе има само 6 првачиња..

За старите ергени- моми од ова и околните села нема. Тие пак или се мажат во град или во странство. Едни велат ергените од брак бегаат како ѓавол од темјан. Поради недостиг на средства за егзистенција, други тврдат парите не се проблем..
        
 80 одсто од населението се земјоделци работат и годишно произведуваат над 12 илјади тони пипер, илјада тони тутун, над 6 илјади тони пченица и други градинарски култури.

Инфраструктурно селата се поврзани со асфалтни патишта, а во некои села има  и централен водовод и солидни услови за живот.. 

          

Шест годишно девојче силувано па убиено

Девојчето било на свадба во моментот кога било киднапирано

Шокантно видео објави полицијата на Индија на кое се гледа како 6 годишно девојче е одведено од свадба за подоцна да биде силувано и претепано во блиска шума.

Девојчето било пронајдено во шумата а нејзиното лице било толку изобличено од тепање што не можело да се идентификува лесно.

На видеото се гледа како девојчето се движи со мажот и во еден момент девојчето почнува да бега но се предомислува и повторно оди кај човекот.

Едно лице е уапсено во врска со инцидентот, и тој бил вработен како келнер на свадбата.

Фармер ги хранел своите животни со мртви овци (вознемирувачки фотографии)

Фармерот бил осуден на казна затвор

Фармер кој имал стотици животни на својата фарма бил прогласен за виновен, ќе помине 8 месеци во затвор откако било откриено дека чувал животни во многу лоши услови и ги оставал да умрат од глад. Мртвите животни служеле како храна на свињите.

Судот исто така издал и забрана за чување на било какви животни на оваа фарма.

Жена тврди дека урината од нејзиното куче и помага да се справи со акните на лицето (вознемирувачко видео)

Жената тврди дека урината може да го излечи  дури и најтешкото заболување.

Американката Лин Луј изјавила дека пие секојдневно урина од нејзиното куче. Таа тврди дека со тоа лицето и изгледа помладо и дека урината од кучињата помагаат и при лекување на рак.

Таа во следното видео ќе ви покаже како изгледа собирањето и пиењето урина од вашиот миленик:

Дали вие би се осмелиле на ваков третман?

притисни ентер