Лејди Гага со нов имиџ

Дали е ова Лејди Гага. Ексцентричната пеачка од плавокоса стана црнка.

Мега популарната американска пеачка Лејди Гага има нов имиџ. Најбогатата млада ѕвезда во светот за новиот албум „Artpop“  на кој во моментов работи направи комплетна трансформација на својот имиџ и од плавокоса со нагласена шминка се претвори во девојка со темна коса со минимална шминка, обетка во носот и изветвена веѓите.

По долгата апстиненција од медиумите поради познатиот проблем со колкот, Лејди Гага повторно е присутна во јавноста но во неколку радикално различни изданија, без многу облека на себе , без шминка и со несредена коса.
притисни ентер