Кејт и Вилијам го покажаа нивниот син

По долго чекање светот го виде идниот британски крал , вчера родениот син на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон.

Војвотката од Кембриџ Кејт и британскиот принц Вилијам и нивниот новороден син вечерва се појавија во јавноста .
Пред малку, или точно во 20 часот и 15 минути малиот престолонаследник беше преставен во јавноста која го дочека со овации. Скоро идентично  како што беше дочекано и поздравено неговото раѓање. 

Kate i William pokazali sina (foto: AFP) - 1

-Тој  е големо момче и прилично е тежок . Уште не  одлучивме како ќе се вика ,но брзо ќе го смислиме неговото име. Ова всушност е првиот момент кога вистински го гледам како што треба и уживам во дружењето со него. Фала богу личи на неговата мајка и е многу подобар од мене  , изјави  вечерва со насмевка на лицето принцот Вилијам кој во раце го држеше својот новороден син.

Денеска неговиот татко принцот Вилијамс им се заблагодари на сите вработени во болницата Ст. Мери каде што синоќа се роди третиот престолонаследник ,на британската круна.

Според британските медиуми кој го следат секој нивни чекор , Кејт и Вилијам по добивањето на синот се однесуваат како и сите други обични млади родители . Вчера , по раѓањето на синот , среќните родители се честеле со пица која во болницата им ја донел еден припадник на обезбедувањето.

Инаку илјадници луѓе вечерва пред болницата Сент Мери во Лондон ја поздравија среќната тројка.
притисни ентер