Видео: Касиљас несовладлив на тренинг

Иако во поголемиот дел на сезоната беше надвор од голот на Реал Мадрид капитенот на кралевите докажува дека е во врвна форма.

Свесткиот фудбалски шампион Шпанија во своите редови има квалитетни фудбалери за да состави два рамноправни тима кои би се бореле за титулите на сите големи натпреварување. Репрезентативните тренизи на Шпанците  на кои се игра на два гола личат на вистинско дерби.

Шпанија во моментов е на завршни подготовки пред Купот на конфедерациите во Бразил, каде во групната фаза ќе играат против Уригвај, Тахити и Нигерија. Утре црвената фурија ќе одигра и пријатеслки меч против Р. Ирска.

На тренизите на Шпанците можат да се видат вистински фудбалски мајстории.

На  последниот тренинг брилјираше голманот Икер Касиљас кој недозовли да биде совладан.
притисни ентер