Фустан вреден 68 000 долари!!

Модната куќа „Сен Лорен Париз“, повторно го раздвижи модниот пазар, сега со краток фустан со неверојатна цена од 68 000 долари.

Неодамна модните критичари беа шокирани од фустанот од полиестер вреден 61 000 долари, но сега следува нов шок , креативниот директор на Сен Лорен  контроверзниот Еди Слиман пласираше фустан со цена од фантастични 68 000 долари.

Познавачите на модата се прашуваат зашто овој мини фустан со цветен принт има цена од 68 000 долари кога на него нема ништо вредно и посебно .
притисни ентер